Masz wolny 1 milion dolarów? Oto kolekcja obiektywów dla ciebie!

Masz wolny 1 milion dolarów? Oto kolekcja obiektywów dla ciebie!
Źródło zdjęć: © © [Calkovsky Cinema Worldwide](http://www.calkovsky.com/)
Mikołaj Rożek

28.07.2016 06:19, aktual.: 26.07.2022 18:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niecodzienna aukcja internetowa pojawiła się w serwisie eBay. Firma Calkovsky Cinema Worldwide postanowiła sprzedać sporą część, swojej kolekcji obiektywów filmowych. Jest tylko jeden mały haczyk.

Calkovsky Cinema Worldwide to znany w branży filmowej sprzedawca. Szeroka oferta firmy obejmuje obiektywy, kamery, statywy oraz wiele innych akcesoriów do kręcenia.

Obraz
© © [Calkovsky Cinema Worldwide](http://www.calkovsky.com/)

Umieszczona w serwisie eBay aukcja zawiera tysiące obiektywów i akcesoriów znanych marek. Zeiss, Canon, Schneider, Computar, Cooke, to niektóre z wielu wystawionych do sprzedaży sprzętów. Kolekcja zdecydowanie robi wrażenie swoimi rozmiarami oraz różnorodnością pozycji. Nie mniej imponująca jest cena, jaką należy zapłacić za cały zestaw. Okrągły milion dolarów plus kilka tysięcy za dostawę. Ciężko przy takiej kwocie i ilości sprzętu stwierdzić relację ceny do jakości, mimo zapewnień sprzedawcy o sprawności i dobrym stanie technicznym obiektywów. Co więcej nie do końca można zobaczyć, co tak naprawdę znajduje się w pełnej kolekcji oraz ile dokładnie liczy egzemplarzy, a także z jakich lat pochodzą. Zaryzykowalibyście? To może być życiowa inwestycja!

Obraz
© © [Calkovsky Cinema Worldwide](http://www.calkovsky.com/)

Ponadto trudno jest mi wyobrazić sobie kupienie takie zestawu za jednym zamachem z myślą o praktycznym użyciu. Duża ilość sprzętu oraz jego wszechstronność są jak najbardziej pożądane, aczkolwiek "tysiące" obiektywów to lekka przesadą. Na szczęście, sprzedawca umożliwił zakup pojedynczych egzemplarzy na pozostałych aukcjach wystawionych. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem i macie pod ręką milion dolców, rzućcie okiem na tę aukcję.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)