Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów

Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów

Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów
Monika Homan
04.02.2019 08:33, aktualizacja: 26.07.2022 15:58

W ofercie firmy Kodak znajdziecie różne produkty i gadżety. Tym razem, "celebrując dziedzictwo Kodaka i pięknej fotografii", firma wypuściła największe na świecie puzzle, składające się z ponad 50 tysięcy elementów.

Kiedy myślę o firmie Kodak, do głowy przychodzą mi różne produkty: filmy i papiery fotograficzne, aparaty czy drukarki. Niektórzy mogą kojarzyć jeszcze lamy LED. Myśląc o puzzlach, raczej do głowy przychodzi nam firma Trefl.

Okazuje się jednak, że Kodak może również kojarzyć się z puzzlami. Firma stworzyła właśnie największą układankę na świecie dostępną w sklepie. Zapakowane w pudełko, które przypomina trochę to po filmie Kodaka, puzzle składają się z ponad 50 tysięcy elementów. Obrazek, jaki powstanie po ich ułożeniu, zbudowany jest z 27 mniejszych zdjęć, a każde z nich złożone jest z 1900 elementów. Zdjęcia wykonane zostały przez profesjonalnych fotografów, w różnych miejscach na świecie. Znajdziecie tam fotografie włoskiego Koloseum, Machu Picchu, greckiego Santorini czy Wielkiego Muru Chińskiego.

Obraz

Obrazki można ułożyć osobno lub połączyć w jeden o pokaźnych wymiarach 1,9 x 8,7 metra. Oczywiście nie są to największe ułożone do tej pory puzzle na świecie. Rekordowa układanka została ułożona w Wietnamie w 2011 roku z ponad 550 tysięcy elementów. Obrazek był tak duży, że musiał zostać ułożony na miejskim stadionie. Dokonali tego studenci uniwersytetu ekonomicznego w Ho Chi Minh. 1600 osób złożyło całą układankę zaledwie w 17 godzin.

Obraz

Tak dużych puzzli nie można jednak kupić i złożyć sobie samemu, ale Puzzle Kodaka już tak. Nie należą jednak do najtańszych, trzeba za nie zapłacić prawie 600 dolarów. W ofercie tej firmy są tez "nieco" mniejsze i tańsze propozycje.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)