Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów

Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów04.02.2019 08:33
Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów
Monika Homan

W ofercie firmy Kodak znajdziecie różne produkty i gadżety. Tym razem, "celebrując dziedzictwo Kodaka i pięknej fotografii", firma wypuściła największe na świecie puzzle, składające się z ponad 50 tysięcy elementów.

Kiedy myślę o firmie Kodak, do głowy przychodzą mi różne produkty: filmy i papiery fotograficzne, aparaty czy drukarki. Niektórzy mogą kojarzyć jeszcze lamy LED. Myśląc o puzzlach, raczej do głowy przychodzi nam firma Trefl.

Okazuje się jednak, że Kodak może również kojarzyć się z puzzlami. Firma stworzyła właśnie największą układankę na świecie dostępną w sklepie. Zapakowane w pudełko, które przypomina trochę to po filmie Kodaka, puzzle składają się z ponad 50 tysięcy elementów. Obrazek, jaki powstanie po ich ułożeniu, zbudowany jest z 27 mniejszych zdjęć, a każde z nich złożone jest z 1900 elementów. Zdjęcia wykonane zostały przez profesjonalnych fotografów, w różnych miejscach na świecie. Znajdziecie tam fotografie włoskiego Koloseum, Machu Picchu, greckiego Santorini czy Wielkiego Muru Chińskiego.

417863897987766130

Obrazki można ułożyć osobno lub połączyć w jeden o pokaźnych wymiarach 1,9 x 8,7 metra. Oczywiście nie są to największe ułożone do tej pory puzzle na świecie. Rekordowa układanka została ułożona w Wietnamie w 2011 roku z ponad 550 tysięcy elementów. Obrazek był tak duży, że musiał zostać ułożony na miejskim stadionie. Dokonali tego studenci uniwersytetu ekonomicznego w Ho Chi Minh. 1600 osób złożyło całą układankę zaledwie w 17 godzin.

417863897987897202

Tak dużych puzzli nie można jednak kupić i złożyć sobie samemu, ale Puzzle Kodaka już tak. Nie należą jednak do najtańszych, trzeba za nie zapłacić prawie 600 dolarów. W ofercie tej firmy są tez "nieco" mniejsze i tańsze propozycje.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4

Więcej ciekawostek:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)