Ojciec trzymający syna na rękach. Oszałamiające zdjęcie zdobyło prestiżową nagrodę

Ojciec trzymający syna na rękach. Oszałamiające zdjęcie zdobyło prestiżową nagrodę

Ojciec trzymający syna na rękach. Oszałamiające zdjęcie zdobyło prestiżową nagrodę
Źródło zdjęć: © © Mehmet Aslan / Siena International Photo Awards
Konrad Siwik
24.10.2021 09:11, aktualizacja: 26.07.2022 14:20

Zdjęcie "Hardship of Life" autorstwa tureckiego fotografa Mehmeta Aslana jest ogólnym zwycięzcą Siena International Photo Awards 2021. Przedstawia ono ojca, który stracił nogę podczas wojny, trzymającego na rękach syna urodzonego bez kończyn.

To wyjątkowo emocjonalne zdjęcie zostało zrobione w dzielnicy Reyhanli, w tureckiej prowincji Hatay, na granicy z Syrią. Ojciec, który stracił jedną nogę, trzyma na rękach swojego syna, który urodził się bez dolnych i górnych kończyn z powodu wrodzonego zaburzenia spowodowanego lekami przyjmowanymi przez jego matkę. Kobieta leczyła się farmakologicznie po zachorowaniu przez gaz paraliżujący rozpylony podczas wojny w Syrii.

Inicjatorzy Siena International Photo Awards (SIPA) 2021 ogłosili konkurs na najlepsze zdjęcie w 12 kategoriach: “Fotografia uliczna”, “Podróże i przygody”, “Fascynujące twarze i postacie“, “Piękno natury“, “Zwierzęta w ich otoczeniu“, “Architektura i przestrzeń miejska“, “Sport w akcji“, “Dokumenty i fotoreportaże“, “COVID-19“, “Poniżej 20 lat“, “Storyboard“ i “Wideo: Ogólne“.

Obraz
© © Mehmet Aslan/Siena International Photo Awards

Zdjęcie autorstwa Mehmeta Aslana zostało wybrane spośród dziesiątek tysięcy obrazów nadesłanych przez fotografów ze 163 krajów. Zdobywca tytułu "Fotograf Roku" otrzymał sprzęt fotograficzny o wartości 1500 euro, kryształową statuetkę "Pangea Prize" oraz inne nagrody i możliwości promocyjne.

Zwycięskie fotografie są prezentowane w Sienie od soboty 23 października podczas międzynarodowego festiwalu sztuk wizualnych Siena Awards. Do 5 grudnia organizatorzy zaprezentują 8 wystaw. Pozostałe wyróżnione zdjęcie można zobaczyć na oficjalnej stronie konkursu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)