Okulary, które pozwolą ci spojrzeć na świat oczami Wesa Andersona

Okulary, które pozwolą ci spojrzeć na świat oczami Wesa Andersona
Źródło zdjęć: © © Tens / [Facebook](https://www.facebook.com/tens/)
Marcin Watemborski

02.07.2019 08:28, aktual.: 26.07.2022 15:45

Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, tak właśnie jest. Spectachrome to okulary, które zawojowały nasze redakcyjne serca. Mają specjalny filtr, który nie tylko ochroni oczy przed słońcem, ale pozwoli widzieć świat w innych barwach. Dosłownie. Tym razem motywem przewodnim jest twórczość Wesa Andersona.

Wes Anderson słynie ze specyficznej estetyki – jego minimalistyczne i równe kadry, płynny montaż i charakterystyczne kolory sprawiły, że jego twórczości nie da się pomylić z żadną inną. Filmy takie, jak: ”Kochankowie z Księżyca”, ”Genialny klan” czy ”Hotel Chevalier” mają bardzo ciepłe barwy, na które się po prostu przyjemnie patrzy.

Jeśli kochacie twórczość Andersona i chcecie spojrzeć na świat tak, jak on, okulary Spectachrome wam to umożliwią. Myślę, że może być to fajny gadżet, świetna dawka inspiracji i może pozwolić na kompletnie nowe podejście do otaczających was miejsc. Firma Tens eksperymentowała już wcześniej z ”efektowymi” okularami, wypuszczając w 2014 roku serię poświęconą filtrom z Instagrama.

Spectachrome by Tens

Okulary Tens zostały zaprojektowane w Szkocji, opracowane we Francji oraz ręcznie wyprodukowane we Włoszech. Szkła wykorzystują organiczny materiał CR39, który chroni wzrok przed słońcem filtrem UV400.

Firma odpaliła kampanię na Indiegogo, gdzie za cenę 89 dolarów możecie zamówić przedpremierowo Spectachrome. Jeśli uda zebrać się całą kwotę na produkcję, pierwsze dostawy przewidywane są na sierpień 2019 roku.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)