Olympus FOTOLOTNI – zobacz zdjęcia, które wygrały fotowyprawę do Nepalu

Olympus FOTOLOTNI – zobacz zdjęcia, które wygrały fotowyprawę do Nepalu

Olympus FOTOLOTNI – zobacz zdjęcia, które wygrały fotowyprawę do Nepalu
Krzysztof Basel
20.09.2013 11:32, aktualizacja: 26.07.2022 20:09

Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego Olympus FOTOLOTNI. Jak na tytuł przystało, nagrodzone zdjęcia są wysokich lotów.

Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego Olympus FOTOLOTNI. Jak na tytuł przystało, nagrodzone zdjęcia są wysokich lotów.

[blomedia_0021747]

Nagród w konkursie FOTOLOTNI było sporo. Co tydzień jury pod przewodnictwem Marcina Dobasa oraz fani Olympus FOTOLOTNI (w wyniku głosowania) przyznawali nagrody za najlepsze zdjęcia zgłoszone w danym tygodniu. Są to vouchery na jesienny plener w Bieszczadach oraz koszulki i bidony FOTOLOTNYCH. W finałowym tygodniu spośród autorów zdjęć tygodnia jury wybrało trzech szczęśliwych zwycięzców, którzy wygrali niezwykłe fotowyprawy do Nepalu pod okiem Marcina Dobasa. Oto nagrodzone prace:

Witek Kaszkin „Fear Of The Dark” (temat: Miejsca magiczne)

Jury:

Anna Kopeć „Opiekunka małp we wrocławskim zoo” (temat: Niezwykłe spotkania)

Autorka:

Moje zdjęcie powstało we wrocławskim zoo w pawilonie małp człekokształtnych, który ze względu na liczbę przedstawicieli gatunku jest dumą Wrocławia. Przygotowując się do zdjęć w ZOO od razu wiedziałam, że chcę sfotografować małpy i osobę, która się nimi opiekuje. O pani Elżbiecie, bo to właśnie o niej mowa, słyszałam już wcześniej. Łączy ją z tymi zwierzętami wyjątkowo bliska relacja. Zna ich język, charaktery i humory. Opiece nad małpami poświęciła całe życie.

Ujęcie wykonywałam zza szyby w miejscu dostępnym dla każdego odwiedzającego. Obserwowałam sytuację, w ogóle jej nie reżyserowałam. Najtrudniejsze przy wykonywaniu zdjęcia były warunki. W pawilonie było ciemno, a postacie znajdowały się ze szybą. Udało mi się obrócić to na korzyść zdjęcia i złapać odbite refleksy w dole kadru. Zdjęcie powstało latem w 2011 roku.

Zależało mi na tym temacie, by pokazać, jak silna relacja może łączyć zwierzęta i ludzi. Zdjęcie można też rozpatrywać w bardziej metaforycznym aspekcie - w końcu wszyscy pochodzimy od małpy i w tym znaczeniu osobą na zdjęciu może być każdy z nas.

Jury:

Mariusz Potocki „W rytmie żywiołów…” (temat: W rytmie natury)

Jury:

Pingwiny na wczasach w ciepłych krajach…? Piaszczysta plaża zamiast śniegu i lodu, turkusowe morze przypominające bardziej karaibskie wybrzeże niż zimne antarktyczne wody plus rozglądające się, jakby trochę zdziwione sytuacją pingwiny – autor tego zdjęcia bardzo umiejętnie wywołał u odbiorcy efekt zaskoczenia, pokazując nam, że natura bije często nieprzewidywalnym rytmem. Zaskoczeniem z pewnością nie jest tu jednak werdykt jury, na którym od początku fotografia ta robiła duże wrażenie.

[solr id="fotoblogia-pl-77472" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1458,fotografowanie-w-nepalu-czyli-jak-przygotowac-sie-do-wyprawy-w-himalaje-poradnik" _mphoto="dbs07452-77472-224x168-b62d190f2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3125[/block]

Wszystkim zwycięzcom gorąco gratulujemy i życzymy udanej wyprawy na dach świata!

Wszystkie zgłoszone oraz wyróżnione w poszczególnych etapach zdjęcia możecie obejrzeć na stronie konkursu Olympus FOTOLOTNI na Facebooku.

[blomedia_0021747]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)