Olympus OM‑D E‑M1 Mark III: stabilizacja 7,5 EV, nowy procesor i wiele innych

Olympus OM-D E-M1 Mark III: stabilizacja 7,5 EV, nowy procesor i wiele innych
Marcin Watemborski

12.02.2020 06:00, aktual.: 26.07.2022 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olympus OM-D E-M1 Mark III to najnowszy bezlusterkowiec Mikro Cztery Trzecie tego producenta. Nowy flagowiec wyróżnia się niesamowitą stabilizacją obrazu, nowym procesorem i bardzo szybkim uładem AF. Miłośnicy systemu będą zachwyceni!

Olympus OM-D E-M1 Mark III jest bezlusterkowcem z matrycą Mikro Cztery Trzecie o rozdzielczości 20,4 megapikseli, wspieranej przez procesor przetwarzania obrazu TruePic IX. Sensor jest stabilizowany w 5 osiach, a dzięki połączeniu ze stabilizacją optyczną (Sync IS) użytkownik będzie mógł uzyskać nieporuszony obraz do 7,5 EV. Bez funkcji Sync IS, stabilizacja optyczna całego zestawu z dowolnym stabilizowanym obiektywem Mikro Cztery Trzecie dojdzie do koło 7 EV.

Wysoka jakość stabilizacji optycznej to w dużej mierze zasługa procesora TruePic IX, który również wspomaga technologię High Res. Pozwala ona na wykonanie zdjęcia o rozdzielczości 50 Mpix (RAW) oraz 80 Mpix (JPEG) z użyciem statywu. Korpus został wyposażony w funkcję Live ND, która umożliwia ściągnięcie ekspozycji od 1 do 5 EV jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki.

Obraz

Olympus OM-D E-M1 Mark Iii został wykonany ze stopu magnezu i jest odporny na pył, zachlapania oraz mróz. Korpus wspiera funkcję szybkiego ładowania przez USB – całkowity czas ładowania baterii BLH-1 wynosi 2 godziny. Bez problemu będziecie mogli doładować aparat za pośrednictwem powerbanka.

Interesująca jest żywotność migawki – ma ona wytrzymać do 400 000 cyklów. Oprócz tego został zastosowany filtr soniczny SSWF do czyszczenia układu oraz nowa powłoka, która niweluje przyleganie kurzu i pozwala uniknąć plam na zdjęciach.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/11]

W modelu Olympus OM-D E-M1 Mark III został zastosowany 121-polowy, krzyżowy układ AF z detekcją fazy, który obejmuj 75 proc. obrazu w pionie i 80 proc. w poziomie. Producent obiecuje precyzyjne i szybkie śledzenie poruszających się obiektów nawet podczas fotografowania z prędkością 18 kl./s. Do ustawiania AF posłuży ergonomiczny dżojstik. Algorytm AF w połączeniu z pracą procesora TruePix IX pozwoli na skuteczniejsze i celniejsze wykrywanie twarzy i oczu, nawet gdy fotografowana postać stoi bokiem do aparatu. Obsługa tej funkcji odbywa się za pośrednictwem jednego przycisku.

Tryb Starry Sky AF umożliwi fotografom złapanie ostrości na rozgwieżdżonym niebie. Algorytm precyzyjnie ustawi ją nawet na najmniejszych gwiazdach. Wspomniany tryb działa na dwa sposoby. Pierwszym jest priorytet szybkości (Speed Priority), drugi natomiast to priorytet ostrości (Accuracy Priority).

Obraz

Olympus OM-D E-M1 Mark III wspiera funkcję Pro Capture, który rejestruje do 35 ostatnich klatek w pełnej rozdzielczości po wciśnięciu spustu migawki do połowy. Oprócz tego korpus został wyposażony w zaawansowane funkcje filmowe – 4K/C4K. Nie zabrakło też OM-Log400 czyli krzywej, która zapewni większą swobodę tworzenia podczas pozwalając na otrzymanie większej ilości detalu w ciemnych i jasnych partiach obrazu.

Sam korpus Olympus OM-D E-M1 Mark III będzie kosztował 7690 złotych, zestaw z obiektywem M. Zuiko Digital ED 12-40 mm f/2.8 PRO – 10 990 złotych, a z obiektywem ED 12-100 mm f/4 IS PRO – 12 790 złotych. Aparat pojawi się w sprzedaży pod koniec lutego 2020 roku.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)