Olympus prezentuje system oświetleniowy odporny na trudne warunki

Olympus prezentuje system oświetleniowy odporny na trudne warunki

Olympus prezentuje system oświetleniowy odporny na trudne warunki
Monika Homan
24.01.2019 06:49, aktualizacja: 24.01.2019 07:49

Poza dzisiejszą premierą nowego aparatu ,Olympus OM-D E-M1X firma Olympus zapowiedziała nowe produkty. Pod koniec lutego, jako uzupełnienie do nowego modelu aparatu na półkach pojawi się system oświetleniowy z lampą błyskową FL-700WR.

Nowa lampa Olympusa, FL-700WR w przeciwieństwie do sporych rozmiarów aparatu Olympus OM-D E-M1X będzie kompaktowa i lekka. Jej maksymalna liczba przewodnia do 42. W dodatku jest odporna na kurz, zachlapania i mróz do minus 10 stopni Celsjusza, dzięki czemu będzie wytrzymałym towarzyszem podczas fotografowania uszczelnionymi korpusami Olympusa.

Obraz

Pełną moc błysku FL-700WR osiąga po 1,5 sekundy i pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl./s, przy jednej szesnastej mocy. Lampa komunikuje się radiowo z odległości 30 m i może być używana jako wyzwalacz orazpracować w trybie RC jako "slave flash".

FL-700WR obsługuje różne tryby oświetlania, jak na przykład tryb "Multi Flash",który pozwala uchwycić ruch obiektu przy pomocy wyzwalania wielu błysków podczas fotografowania z użyciem długiego czasu naświetlania. Częstotliwość i intensywność wyzwalanych błysków można dostosować według własnych potrzeb.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Lampa pozwala również korzystać z trybów Hi Res, Focus Stacking i Focus Bracketing dostępnych w aparatach Olympus OM-D E-M1X i OM-D E-M1 Mark II.

Dodatkowo lama posiada wbudowany system oświetlenia ciągłego LED o natężeniu światła 100 luksów podczas filmowania z odległości 1 metra.

Obraz

Na rynku pojawi się również bezprzewodowy wyzwalacz FC-WR oraz odbiornik FR-WR. Oba urządzenia również są odporne na trudne warunki - kurz, zachlapania i mróz. Wyzwalacz może połączyć się z nieograniczoną liczbą lamp błyskowych w trzech grupach. Za pomocą tych urządzeń sterowanie wieloma lampami będzie zdecydowanie łatwiejsze.

O fotografii ze światłem błyskowym:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)