Olympus SP-810UZ i VF-3 - zoom 36x i nowy wizjer cyfrowy

Olympus SP-810UZ i VF-3 - zoom 36x i nowy wizjer cyfrowy

Olympus SP-810UZ
Olympus SP-810UZ
Piotr Dopart
27.07.2011 05:00, aktualizacja: 01.08.2022 14:34

Olympus SP-810UZ z serii Olympus Traveller to aparat kompaktowy wyposażony w jasny, szerokokątny obiektyw f/2,9-5,7 o ekwiwalencie ogniskowych 24-864 mm oraz 14-megapikselowym sensorze. Mniejszy, lepiej wyposażony niż jego poprzednik - SP-800UZ - wejdzie do sprzedaży we wrześniu br. Wraz z nowym kompaktem Olympus wprowadzi wysokiej rozdzielczości celownik elektroniczny, dedykowany aparatom Mikro Cztery Trzecie z serii PEN.

SP-810UZ - oprócz imponującego obiektywu - pochwalić się może możliwością filmowania w HD (720p), podwójną stabilizacją obrazu i poszerzonym zakresem czułości ISO dzięki procesorowi obrazu TruePic III+. Śledzący AF ułatwi wykonywanie zdjęć ruchomych obiektów, utrzymując ostrość na nich nawet wtedy, gdy przemieszczają się w kadrze.

Złącze HDMI pozwala na przeglądanie zdjęć w na ekranie telewizora bezpośrednio z aparatu. SP-810UZ zawiera również wysokiej rozdzielczości 3-calowy ekran LCD w formacie 16:9, a także zapewnia współpracę z kartami Eye-Fi, umożliwiając transfer zdjęć do Internetu via WLAN. Aparat obsługuje karty pamięci SDHC oraz SDXC (nie jest wspierana klasa prędkości UHS). Jest również wbudowana lampa błyskowa.

Olympus SP-810UZ
Olympus SP-810UZ

10 "filtrów kreatywnych" obejmuje m.in. opcje Miniatury (nadaje zdjęciom wygląd miniaturowego modelu z silniejszym odwzorowaniem kolorów i kontrastów poprzez zawężenie głębi ostrości) i Odbicia (symuluje poziome odbicie motywu).

Lista filtrów obejmuje także: Punk, Pop Art, Fotografia Otworkowa, Szkic, Rybie oko, Zmiękczanie ostrości, Iskrzące odblaski (tylko zdjęcia) i Akwarela. Nowy "Olek" SP-810 UZ wyposażony został w Tryb Upiększania i tryb 3D, w którym aparat łączy dwa ujęcia zarejestrowane pod nieco innym kątem. W efekcie powstaje obraz, który można oglądać na ekranach 3D.

Olympus SP-810UZ
Olympus SP-810UZ

Tryb inteligentnej automatyki aparatu rozpoznaje pięć najpopularniejszych typów scen i automatycznie optymalizuje ustawienia ostrości i ekspozycji, współpracując m.in. z detekcją twarzy i technologią kompensacji cienia. Tryb detekcji zwierzaka pozwala z kolei na automatyczne fotografowanie psa lub kota, gdy te spojrzą prosto w obiektyw. Warto również wspomnieć o oprogramowaniu [ib], które umożliwia łatwe przeszukiwanie, katalogowanie oraz przeglądanie zdjęć (wyszukiwanie według osób, miejsc lub wydarzeń).

Olympus SP-810UZ
Olympus SP-810UZ

Aparat dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej i czarnej. Zalecana cena detaliczna nowego urządzenia Olympus nie jest jeszcze znana.

Olympus VF-3 - nowy celownik dla PEN-ów

Olympus VF-3
Olympus VF-3

Celownik Olympus VF-3 ma również zakres korekcji dioptrycznej -3 do +1 dioptrii, a także niewielką wagę, wynoszącą 28 g.

Olympus VF-3
Olympus VF-3

Sprzęt, wraz z miękkim pokrowcem w komplecie, trafi na rynek w połowie sierpnia 2011 r. Cena - podobnie jak koszt aparatu - nie została jeszcze ustalona.

Źródło: Olympus

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)