Olympus TG-4 - nowy, flagowy twardziel Olympusa na wakacyjne wypady

Olympus TG‑4 - nowy, flagowy twardziel Olympusa na wakacyjne wypady

Olympus TG-4
Olympus TG-4
Marcin Falana
13.04.2015 09:25, aktualizacja: 26.07.2022 19:38

Olympus zaprezentował tegoroczną wersję swojego flagowego wytrzymałego kompaktu. Olympus TG-4 jest oczywiście wodoodporny, zniesie upadek z 2 m, mróz i zgniatanie ciężarem 100 kg na dodatek na jest napakowany nowymi technologiami jak Wi-Fi, GPS, czy elektroniczny kompas.

Olympus TG-4
Olympus TG-4

Olympus odświeża flagowy model odpornego na wszystko kompaktu. Tegoroczna edycja to Olympus TG-4. Aparat jak przystało na odporny kompakt jest wodoodporny do głębokości 15 m, poza tym jest też odporny na kurz, upadki z wysokości 2,1 m, mróz do -10 stopni C i zgniatanie ciężarem 100 kg.

Olympus TG-4
Olympus TG-4

Zdjęcia także w formacie RAW są rejestrowane na 16,8-megapikselowej matrycy CMOS o rozmiarze 1/2,3-cala, która pozwala także na rejestrowanie filmów w jakości Full HD 1080p. Aparat może pracować z czułościami ISO 100-6400 i oferuje zdjęcia seryjne 5 kl./s. Kadrujemy za pomocą 3-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 460 000 punktów, który jest zabezpieczony panelem ochronnym.

Olympus TG-4
Olympus TG-4

Pod względem funkcji fotograficznych Olympus TG-4 oferuje jasny f/2.0, szerokokątny obiektyw, który daje ekwiwalent ogniskowej 25-100 mm. Obiektyw składa się z 9 elementów w 7 grupach. TG-4 może poszczycić się także niezłym trybem makro.

Olympus TG-4
Olympus TG-4

W trybie o nazwie Variable Macro, obiektyw pracuje w zakresie od 30 cm do 1 cm i oferuje cztery tryby: Mikroskop, Kontrola Mikroskopowa, Bracketing Ostrości i Fokus Stacking. Dzięki tym trybom może powiększac obaraz do 6,9x, a nawet 13,8x. Ciekawie zapowiada się także funkcja Fokus Stacking, która składa kilka różnych zdjęć w jeden obraz, na którym cały fotografowany obiekt znajduje się w obszarze ostrości. Kolejnym rozwiązaniem, które ma urozmaicić tryb makro jest dodatkowa przystawka kierująca światło do równomiernego oświetlania obiektów, przypominająca ringflash.

Olympus TG-4 - LG-1
Olympus TG-4 - LG-1

Nie zabrakło także funkcji Wi-Fi, która poza przesyłaniem zdjęć oferuje także zdalną kontrolę nad aparatem. Na pokładzie Olympusa TG-4 znalazł się też GPS (geotaging) i elektroniczny kompas, który informuje o długości i szerokości geograficznej, wysokości nad poziomem morza lub głębokości nurkowania.

Olympus TG-4
Olympus TG-4

Olympus oczywiście oferuje szeroką gamę dodatkowych akcesoriów jak obudowa, z którą można zejść na 45 m, konwertery - rybie oko i tele, pokrowce i etui.

Olympus TG-4
Olympus TG-4
Olympus TG-4 - dodatkowa obudowa
Olympus TG-4 - dodatkowa obudowa
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)