OM Digital Solutions: Mikro Cztery Trzecie to najpopularniejszy system w Japonii

OM Digital Solutions: Mikro Cztery Trzecie to najpopularniejszy system w Japonii
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Watemborski

01.02.2021 09:55, aktual.: 01.02.2021 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Myśleliście, że Mikro Cztery Trzecie upadnie wraz z przejęciem Olympusa przez JIP? Nic bardziej mylnego!

Zawsze, gdy pojawia się temat elektroniki, to rynki azjatyckie, zwłaszcza japoński, pomagają przewidzieć światowe trendy w sprzedaży. Z początkiem roku 2021 została sfinalizowana umowa między dawnym Olympusem, a JIP oraz powołano nową firmę – OM Digital Solutions, która odpowiada za dawne produkty Olympusa i rozwój nowych.

Według najnowszej informacji prasowej przesłanej przez OM Digital Solutions, system Mikro Cztery Trzecie jest najbardziej popularny w Japonii. Mocowanie to znajduje się nie tylko w aparatach Olympusa, ale wielu innych producentów, jak Panasonic, Sigma czy Blackmagic. Zgodnie z raportem, aż 21,7 proc. rynku fotograficznego w Japonii jest skoncentrowane wokół systemu MFT.

Raport jest oparty na danych zebranych w przedziale od stycznia do grudnia 2020 roku. Zostały w nim uwzględnione wszystkie systemu aparatów z wymiennymi obiektywami – Mikro Cztery Trzecie, matryce APS-C, matryce pełnoklatkowe oraz średnie formaty. Mimo plotek krążących w mediach społecznościowych, MFT wcale nie jest martwe, a wręcz przeciwnie – stale rośnie w siłę! I ta popularność nie dotyczy jedynie pasjonatów, ale i profesjonalistów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)