OmniVision OV32B – 32-megapikselowe selfie dobrej jakości już niedługo

OmniVision OV32B – 32-megapikselowe selfie dobrej jakości już niedługo07.01.2021 08:30
OmniVision OV32B – 32-megapikselowe selfie dobrej jakości już niedługo

Producenci smartfonów fotograficznych i podzespołów prześcigają się w konstrukcjach modułów aparatów. Przeważnie dotyczy to tylnych obiektywów i matryc, tymczasem firma OmniVision stawia na lepszą jakość selfie i prezentuje sensor OV32B.

Matryca OmniVision OV32B to 32-megapikselowa konstrukcja o wielkości 1/3 cala i jest przeznaczona do przednich kamerek w smartfonach. Została ona stworzona w oparciu o technologię łączonych pikseli PureCel Plus, a rozmiar pojedynczego piksela wynosi 0,7 mikrometra.

Sensor bazuje na 4-kolorowym układzie oraz technologii demozaikowania bezpośrednio na układzie. OV32B pozwoli również na rejestrowanie obrazów HDR z 2 lub 3 ekspozycji. Jeśli chodzi o fotografowanie w gorszych warunkach oświetleniowych, matryca będzie zdolna do połączenia sąsiadujących pikseli generując obraz o rozdzielczości 8 Mpix, zwiększając swoją czułość 4-krotnie.

Matryca OV32B pozwoli na zarejestrowanie do 15 kl./s w rozdzielczości 32 Mpix, nagrywanie wideo Full HD z prędkością do 180 kl./s z wykorzystaniem autofokusa opartego na detekcji fazy. Wydajność układu będzie określona jednak przez podzespoły zastosowane w smartfonie, co leży już w gestii samego producenta sprzętu.

Póki co nie wiadomo, które marki będą korzystały z nowej matrycy OmniVision OV32B. Mamy nadzieję dowiedzieć się tego podczas targów CES.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)