OneLivePhoto - nowy fotoblog poświęcony fotografii koncertowej

OneLivePhoto - nowy fotoblog poświęcony fotografii koncertowej

OneLivePhoto - nowy fotoblog poświęcony fotografii koncertowej
Olga Drenda
20.03.2013 08:08, aktualizacja: 20.03.2013 09:08

W polskiej blogosferze pojawiła się nowa strona poświęcona fotografii koncertowej. Zespół OneLivePhoto tworzy grupa doświadczonych bywalców koncertowych fos.

OneLivePhoto to koncertowy fotoblog, na którym ukazują się relacje z imprez muzycznych w całym kraju. Od innych serwisów różni się tym, że fotografowie publikują zazwyczaj jedno najbardziej udane zdjęcie z danego koncertu (stąd nazwa). Skąd taka strategia?

"Uważam, że fotografia koncertowa jest wyjątkowa, łączy przecież dwa tak niezwykle nośne i popularne gatunki sztuki współczesnej, że zasługuje na nieco więcej uwagi. Obecnie zdjęcia z koncertów są wszechobecne, jest ich wręcz za dużo. Dobre ujęcia toną w odmętach przeciętności" - mówi założyciel fotoblogu, Krzysztof "Kriz" Bober. "Dlatego misją OneLivePhoto jest wyławianie zdjęć wyjątkowych. Ostra selekcja, dobry zespół i reguła »jednego zdjęcia« - taką przyjęliśmy strategię, aby starać się trzymać poziom".

[solr id="fotoblogia-pl-56952" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2233,fotografia-koncertowa-tu-dzieje-sie-magia-poradnik" _mphoto="fro-4352-56952-253x168-158e231e6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2738[/block]

Zespół OneLivePhoto tworzą doświadczeni fotografowie - m.in. Joanna "frota" Kurkowska, którą gościliśmy jako eksperta w poradniku fotografii koncertowej na Fotoblogii. "Cele portalu? Jeden został już osiągnięty, przynajmniej częściowo - skonsolidowanie środowiska fotografów koncertowych i wspólne promowanie naszej wielkiej pasji" - mówi założyciel strony. "Chcemy zwrócić uwagę publiczności, że nasza praca to nie tylko kolorowe obrazki z imprezy, ale czasem coś znacznie więcej. I że pomimo to, że zasłaniamy przez pierwsze trzy numery, to jednak coś z tej krzątaniny wynika wartościowego. Bo wg mnie zatrzymujemy w kadrze chwile bardzo cenne i dla publiczności, i dla muzyków. I oczywiście dla nas samych również, bo muszę przyznać, że fotografowanie koncertów, jak i prowadzenie tego fotoblogu daje niesamowitą przyjemność i satysfakcję".

Autorzy http://onelivephoto.art.pl zapraszają na swoją stronę wszystkich amatorów fotografii, bywalców koncertów, muzyków, organizatorów imprez oraz przede wszystkim tych, którzy kochają ten szczególny mariaż fotoreportażu i muzyki na żywo.

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/OneLivePhoto

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)