OnePlus 9 Pro ma aparat współtworzony przez Hasselblada i to naprawdę niezły!

OnePlus 9 Pro ma aparat współtworzony przez Hasselblada i to naprawdę niezły!

OnePlus 9 Pro ma aparat współtworzony przez Hasselblada i to naprawdę niezły!
Marcin Watemborski
24.03.2021 14:55, aktualizacja: 24.03.2021 15:55

Słyszeliście kiedyś o kalibracji kolorów w smartfonach? Za tę w modelu OnePlus 9 odpowiada szwedzka legenda fotografii – firma Hasselblad. Oczywiście to nie wszystko, moduł aparatu jest naprawdę rozbudowany.

OnePlus 9 Pro został bardzo dobrze wyposażony pod kątem fotograficznym. Na pleckach tego smartfona fotograficznego znajdziemy:

  • Aparat główny 48 Mpix oparty na matrycy Sony IMX789 o wielkości 1/1,43” z przysłoną f/1.8 oraz optyczną stabilizacją obrazu
  • Aparat ultraszerokokątny o rozdzielczości 50 Mpix (matryca Sony IMX766) o wielkości 1/1,56” z przysłoną o wartości f/2.2
  • Teleobiektyw 8 Mpix o powiększeniu x3,3 i przysłonie f/2,4 wraz z optyczną stabilizacją obrazu
  • Monochromatyczny sensor do budowy głębi zdjęcia przeznaczony do fotografii portretowej (2 Mpix)

Hasselblad jest znany współcześnie z doskonałego oddania tonów skóry, co zostało zaimplementowane w OnePlus 9 Pro. Matryca Sony IMX789 zapewni natomiast lepszą jakość zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych oraz większa rozpiętość tonalną i 12-bitową głębię kolorów.

Co do aparatu z obiektywem UWA (ultraszerokokątnym), ten jest o 340 proc. większy niż matryca głównego aparatu w iPhone 12 Pro Max. Zagwarantuje to znacznie lepszą jakość zdjęć w złym świetle. Obiektyw typu Freeform został dostosowany do sensora, dzięki czemu zdjęcia mają być pozbawione zniekształceń.

Więcej o inny modelach z serii OnePlus 9 przeczytacie na portalu Komórkomania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)