Oni wiedzą, gdzie nagrano znane filmy. Odwiedzają lokalizacje i odtwarzają sceny

Scena z serialu Dark.
Scena z serialu Dark.
Źródło zdjęć: © © Judith i Robin / [Instagram](https://www.instagram.com/secretfamousplaces/)
Marcin Watemborski

07.07.2021 10:36, aktual.: 06.03.2024 22:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Judith i Robin są miłośnikami kina. Ich wspólną pasją są podróże, a siłą napędową miłość do kina. Para zwiedza cały świat według konkretnych kryteriów – muszą trafić do miejsca, gdzie została nagrana scena z wybranego filmu i dobrze ją odtworzyć. Mają do tego wrodzony talent!

Fotografia podróżnicza i krajobrazowa są piękne same w sobie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak żyją ludzie w innych zakątkach świata naprawdę lub zobaczyć zdjęcia dokumentalne uczące nas o kulturze czy historii. Jednak w podróżach jest jeszcze coś pięknego – można je przeżywać tak, jak się chce.

Para obieżyświatów – Judith i Robin – od 2014 roku przemierza świat. Wyznacznikiem kolejnego miejsca przeznaczenia jest film, który wybrali wcześniej. Udając się do konkretnej lokalizacji, maja jeden cel – odtworzyć scenę z obejrzanej produkcji. Trzeba przyznać, że dokładnie wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć.

Na Instagramie pary, który obserwuje ponad 45 000 osób, znajdziemy podwójne posty. W każdym z nich widać stopklatkę z filmu oraz odtworzoną wersję Robina i Judith. Czasem oboje są na zdjęciach, a innym razem tylko jedno z nich. Oprócz samej lokalizacji i starannie wybranego kadru, miłośnicy kina przykładają wagę również do strojów i emocji. Po prostu odgrywają sceny po swojemu.

Gdyby na zdjęciach nie było oryginalnej klatki, trudno by było rozpoznać, że to rekonstrukcja kadru filmowego. Zdjęcia są zrobione naprawdę doskonale – również pod kątem postprodukcji. Na Instagramie Robina i Judith można spędzić wiele czasu, do czego gorąco was zachęcamy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)