Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa

Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa

Oniryczne podwodne portrety autorstwa Morgana Halasa
Źródło zdjęć: © © Morgan Halas / [Instagram](https://www.instagram.com/morganhalas/)
Marcin Watemborski
09.10.2016 09:33, aktualizacja: 10.10.2016 14:59

Morgan Halas jest fotografem urodzonym na Hawajach. Z racji tego, jego fascynacja wodą jest zupełnie naturalna, co przekłada się na cudowne podwodne portrety. Fotografie Halasa pozwolą Wam zatopić się w sennych marzeniach.

Morgan Halas urodził się i wychował we wschodniej części Oahu na Hawajach. Ten fotograf ma dosłownie obsesję na punkcie wszystkiego, co jest związane z wodą. Uwielbia spędzać wolny czas na czynnościach związanych z tym żywiołem – czy to nurkowanie, serfowanie, kręcenie filmów o podwodnych żyjątkach lub fotografowanie pięknych podwodnych scen.

Wiele jego obrazów, zwłaszcza cykl „Water Shoot”, ukazuje doświadczonych nurków (jak on sam), żyjących zgodzie z oceanem przez pryzmat surrealistycznych i romantycznych wyobrażeń.

Jego nietuzinkowa zdolność rozumienia światła i umiejętność złapania go w morskich głębinach tworzy niezapomniane dzieła, pełne spokoju i przywodzące na myśl marzenia senne o ucieczce do własnego świata.

Halas zajmuje się fotografią od czasów szkoły średniej, aczkolwiek poświęcił się jej w pełni dopiero około 2014 roku. Wtedy też zdał sobie sprawę z tego, że jego ulubione miejsca są niezwykle fotogeniczne i postanowił się nimi podzielić z szerszą publiką.

W pracach Morgana nie chodzi tylko o ładne obrazki. Jego twórczość jest formą dialogu, traktującego o środowisku naturalnym. W portfolio Halasa możecie znaleźć piękne chwile, na których uwiecznił rekiny, delfiny, żółwie oraz płaszczki. Oprócz tego fotograf koncentruje się wokół pokazania piękna rodzimej wyspy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)