Metafora i niedopowiedzenia w projekcie Almost Seriously Mai Piotrowskiej i Mariusza Urbańskiego

Metafora i niedopowiedzenia w projekcie Almost Seriously Mai Piotrowskiej i Mariusza Urbańskiego
Źródło zdjęć: © © Maja Piotrowska i Mariusz Urbański
Mikołaj Rożek

24.11.2016 11:39, aktual.: 26.07.2022 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pastelowe barwy, minimalistyczna estetyka i nienaganna kompozycja, to elementy charakterystyczne dla prac dwójki młodych artystów z Wrocławia. Już niedługo będziemy świętować ich wielki debiut.

Dwójka młodych twórców - Maja Piotrowska oraz Mariusz Urbański - zrealizowała projekt, którego nie można nazwać typowym. Mają dopiero po 20 lat, lecz ich postrzeganie świata znacząco odbiega od tego, co prezentuje sobą młode pokolenie.

Obraz
© © Maja Piotrowska i Mariusz Urbański

Almost Seriously to projekt, który na pierwszy rzut oka nasuwa pytania, które pozostają bez odpowiedzi. Nie dostaniemy jej od autorów, ponieważ pozostawiają oni nam, odbiorcom, otwarte zakończenie, jak u Umberto Eco. Tylko od naszych doświadczeń i poglądów będzie zależało to, czym staną się dla nas kwiaty połączone z nagością ludzkiego ciała. Wszystko to opatrzone jest subtelną kolorystyką, która dodatkowo uwypukla znaczenie prostych elementów technicznego kadru.

[b]Zgadnij kochanie o czym mówię[/b]

Nawet tymKtórzy jej nie kochaliZabrała najlepszeLata

[i]Bohdan Zadura[/i]

Motyw nie jest dosłowny, a schowany pod tym, co widzimy. Jego odkrycie może nie być łatwe, jeśli nie zmierzymy się z powstającymi pytaniami. Autorzy mają dla nas małą podpowiedź: Jaka ONA jest? Co NAM dała, a co zabrała?. Poświęćcie chwilę i zmierzcie się z wyzwaniem rzuconym przez Maję Piotrowską oraz Mariusza Urbańskiego.

Obraz
© © Maja Piotrowska i Mariusz Urbański

Wernisaż wystawy odbędzie się 28 listopada o godzinie 12:30 w Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie przy ul. Skwierzyńskiej 1-7 we Wrocławiu. Wstęp jest wolny. Wystawa potrwa do 11 grudnia 2016. Projekt został zrealizowany pod kuratelą Agaty Grzych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)