OPPO Find X3 Pro ma dwa 50‑megapikselowe aparaty od Sony i niezłe parametry

OPPO Find X3 Pro ma dwa 50-megapikselowe aparaty od Sony i niezłe parametry
Marcin Watemborski

12.03.2021 09:24, aktual.: 12.03.2021 10:24

Firma OPPO zaprezentowała swojego najnowszego flagowca. OPPO Find X3 Pro to smartfon fotograficzny, który w niektórych aspektach zjada konkurencję. Matryce Sony IMX 766 to już DWA argumenty przemawiające za tym urządzeniem. A to nie wszystko.

OPPO Find X3 Pro to najwyższy model smartfona w ofercie tego producenta. Został on wyposażony łącznie w 4 aparaty fotograficzne:

  • Ultraszerokokątny, 50 Mpix, matryca Sony IMX 766, 1 miliard kolorów, kąt widzenia 110 stopni, przysłona f/2.2
  • Główny (szerokokątny), 50 Mpix, matryca Sony IMX 766, 1 miliard kolorów, przysłona f/1.8, optyczna stabilizacja obrazu
  • Teleobiektyw, 13 Mpix, 1 miliard kolorów, 5-krotny zoom hybrydowy, do 20-krotnego zbliżenia cyfrowego, przysłona f/2.4
  • Obiektyw mikro, 3 mpix, do 60-krotnego powiększenia, nagrywania wideo Full HD, przysłona f/3.0

Ta specyfikacja sprawia, że smartfon OPPO Find X3 Pro ma bardzo zróżnicowany moduł aparatu, który sprawdzi się niemal w każdym scenariuszu fotograficznym. Spokojnie zrobimy nim kadry krajobrazowe, portret czy zdjęcia makro. Codzienne fotki z wyjazdów nie będą stanowiły żadnego wyzwania.

OPPO Find X3 Pro | Discover the Wonders of Tomorrow

Piksele w matrycach Sony IMX 766 są ułożone w schemacie Quad Bayer, co sprawia, że na podstawie scalenia sąsiadujących ze sobą pikseli, sensor wyprodukuje obraz o rozdzielczości 12,5 Mpix o mniejszych szumach. Nie zabrakło opcji zapisu 50-megapikselowych plików RAW w formacie DNG. Główny aparat szerokokątny ma ekwiwalent ogniskowej dla pełnej klatki równy 26 mm, natomiast ciekawostką dotyczącą obiektywu UWA jest to, że łapie ostrość już od 4 cm i jest wyposażone w powłoki poprawiające jakość obrazu.

OPPO Find X3 Pro został wyposażony w różne funkcje poprawiające jakość obrazu zarówno zdjęć jak i filmów. Dzięki algorytmom fotografii obliczeniowej powstała opcja Digital Overlap High Dynamic Range, która stale renderuje kolejne klatki, by skrócić czas naświetlania i zminimalizować efekty poruszenia. Dzięki temu możliwe jest również robienie zdjęć i filmów HDR z wysokim klatkażem. Algorytm AI Palletes zadba o to, by wszystkie zdjęcia wykonane w serii miały pasujące do siebie kolory. Oczywiście stoi za tym zaawansowana sztuczna inteligencja.

Obraz

Jeśli mówimy o fotografii mobilnej, nie można zapomnieć o aparacie do selfie. Ten ma rozdzielczość 32 Mpix i przysłonę f/2.4. Oprócz tego właściwie nie ma innych informacji, aczkolwiek nie zapominajmy o algorytmach sztucznej inteligencji, które zapewne upiększą zdjęcia.

Co do filmowania, to OPPO Find X3 Pro jest w stanie nagrywać wideo 4K HDR BT.2020 LOG z optyczną i cyfrową stabilizacją obrazu, jednocześnie pozwalając kontrolować ekspozycję ręcznie. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych aplikacji ani narzędzi. Opcja Audio Zoom pozwoli wyfiltrować dźwięk pochodzący od obiektu w zbliżeniu, natomiast AI Highlight Video zajmie się rozpoznaniem i dostosowaniem obrazu do nagrywanej sceny.

Więcej na temat tego OPPO Find X3 przeczytacie na portalu Komórkomania.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)