Opuszczona tajna baza ZSRR. To, co w niej znaleźli, zachwyca

Opuszczona tajna baza ZSRR. To, co w niej znaleźli, zachwyca
Adam Bednarek

23.12.2020 14:12, aktual.: 26.07.2022 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczątki dwóch samolotów MiG-23 uwiecznił fotograf, który odwiedził opuszczone lotnisko na rosyjskiej wyspie Sachalin. Sam widok bazy robi wrażenie.

Fotografie zostały opublikowane na instagramowym profilu użytkownika lanasator.

Baza Smirnykh przestała istnieć w 1994 roku. Znajdujące się na niej lotnisko przeszło przebudowę w 1966 roku. Chociaż część stacjonujących samolotów przeniesieno do bazy w Komsomolsku, to dwa samoloty MiG-23 nie doczekały się transportu. Od tego czasu niszczeją w byłej tajnej bazie.

Szczątki samolotów robią wrażenie, podobnie jak położenie i wygląd samej bazy. Hangary ukryte były pośród drzew. Lotnisko, które powstało na początku XX wieku, w chwili opuszczenia bazy mogło pochwalić się pasem startowym liczącym 2,5 km.

Wyspa ma krwawą historię, nie tylko ze względu na starcia, jakie toczyli o nią Japończycy z Rosjanami. W 1983 r. nad wyspą myśliwce ZSRR zestrzeliły koreański samolot pasażerski.

Jak przypomina Wikipedia, samolot "z nieznanych przyczyn zboczył z kursu i wleciał na kilkadziesiąt kilometrów w głąb przestrzeni powietrznej ZSRR, po czym został zestrzelony przez radzieckie myśliwce, co doprowadziło do śmierci wszystkich pasażerów znajdujących się na pokładzie – łącznie 269 osób".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)