Opuszczona wioska na Tajwanie wygląda tak, jakby zasiedlili ją kiedyś kosmici

Opuszczona wioska na Tajwanie wygląda tak, jakby zasiedlili ją kiedyś kosmici

Opuszczona wioska na Tajwanie wygląda tak, jakby zasiedlili ją kiedyś kosmici
Źródło zdjęć: © © Gonzalo Bendito / Carter News via FORUM
Marcin Watemborski
02.09.2021 08:30, aktualizacja: 02.09.2021 10:43

Świat jest pełen smaczków architektonicznych. Jednym z nich jest opuszczona wioska na Tajwanie. Stare domy wyglądają tam jak kolorowe spodki obcych. Nie brakuje też wielkiego budynku, który przypomina kosmodrom.

27-letni Gonzalo Bendito z Hiszpanii odwiedził Tajwan. Podczas eksploracji wyspy natrafił na niesamowite odkrycie – opuszczoną wioskę pełną ciekawych budynków. Fotograf podróżował wówczas po północno-wschodniej części Tajwanu i w okolicach miasta Keelung znalazł to przepiękne świadectwo abstrakcyjnej architektury.

Kolorowe budynki w kształcie spodków kosmicznych (lub cukierków M&M’s) służyły kiedyś za domki letniskowe. Na terenie nadmorskiej wioski jest ich całkiem sporo. W centralnym punkcie znajduje się natomiast podłużna budowla, która z profilu wygląda jak fragment portu kosmicznego, z którego wystrzeliwane są rakiety.

420589327584941896
© © Gonzalo Bendito / Carter News via FORUM

Całość wygląda niesamowicie i aż trudno uwierzyć, że miejsce zostało opuszczone. Tym bardziej że znajduje się w miejscu sprzyjającym turystyce. Obecnie wioska niszczeje. Popadła w jeszcze większą ruinę podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Samo miejsce jest znane wśród miłośników urbexu (urban exploration), czyli chodzenia po opuszczonych terenach.

420589327585072968
© © Gonzalo Bendito / Carter News via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)