Opuszczona wioska na Tajwanie wygląda tak, jakby zasiedlili ją kiedyś kosmici

Opuszczona wioska na Tajwanie wygląda tak, jakby zasiedlili ją kiedyś kosmici
Źródło zdjęć: © © Gonzalo Bendito / Carter News via FORUM
Marcin Watemborski

02.09.2021 08:30, aktual.: 02.09.2021 10:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat jest pełen smaczków architektonicznych. Jednym z nich jest opuszczona wioska na Tajwanie. Stare domy wyglądają tam jak kolorowe spodki obcych. Nie brakuje też wielkiego budynku, który przypomina kosmodrom.

27-letni Gonzalo Bendito z Hiszpanii odwiedził Tajwan. Podczas eksploracji wyspy natrafił na niesamowite odkrycie – opuszczoną wioskę pełną ciekawych budynków. Fotograf podróżował wówczas po północno-wschodniej części Tajwanu i w okolicach miasta Keelung znalazł to przepiękne świadectwo abstrakcyjnej architektury.

Kolorowe budynki w kształcie spodków kosmicznych (lub cukierków M&M’s) służyły kiedyś za domki letniskowe. Na terenie nadmorskiej wioski jest ich całkiem sporo. W centralnym punkcie znajduje się natomiast podłużna budowla, która z profilu wygląda jak fragment portu kosmicznego, z którego wystrzeliwane są rakiety.

Obraz
© © Gonzalo Bendito / Carter News via FORUM

Całość wygląda niesamowicie i aż trudno uwierzyć, że miejsce zostało opuszczone. Tym bardziej że znajduje się w miejscu sprzyjającym turystyce. Obecnie wioska niszczeje. Popadła w jeszcze większą ruinę podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Samo miejsce jest znane wśród miłośników urbexu (urban exploration), czyli chodzenia po opuszczonych terenach.

Obraz
© © Gonzalo Bendito / Carter News via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)