Orangutan fotograf gwiazdą Internetu

Orangutan-fotograf gwiazdą Internetu
Orangutan-fotograf gwiazdą Internetu
Krzysztof Basel

07.12.2009 11:13, aktual.: 02.08.2022 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nonja ma 33 lata. Codziennie starannie fotografuje swoje wiedeńskie otoczenie i przyjaciół, a zdjęcia umieszcza później na Facebooku. W zaledwie kilka dni stała się gwiazdą Internetu i zgromadziła ok 50 000 fanów na swoim koncie. Co przysporzyło jej takiej sławy? Jest fotografującym orangutanem.

Fot. Nonja / Facebook
Fot. Nonja / Facebook

Orangutan Nonja mieszka w wiedeńskim zoo. Tydzień temu otrzymała w swoje ręce aparat fotograficzny - Samsung ST 1000. Kompakt automatycznie przesyła wykonane zdjęcia na profil Facebooka łącząc się z Internetem za pomocą sieci Wi-Fi dostępnej w zoo.

Fot. Nonja / Facebook
Fot. Nonja / Facebook

33-letnia Nonja sfotografowała już swoich towarzyszy, spacer po wybiegu czy nawet oglądających ją gapiów przechadzających się po wiedeńskim zoo. Orangutan uwielbia też autoportrety i próbuje swoich sił w fotografii makro. Można pomyśleć, że Nonja uwielbia fotografować. Tymczasem tajemnicą jej pasji jest słodka nagroda, która stoi za każdym zdjęciem. Zawsze, kiedy zwierzę uchwyci coś w kadrze, otrzymuje w zamian rodzynki wysypujące się ze specjalnego dozownika.

Fot. Nonja / Facebook
Fot. Nonja / Facebook

Spoglądając na ten projekt zastanawiam się, po co orangutanowi dano aparat? Z ciekawości? Dla badań naukowych? Pewnie wszystkiego po trochu, ale kiedy nie wiadomo, o co chodzi to chodzi o pieniądze. Na pomysł wpadło kierownictwo wiedeńskiego zoo chcąc przyciągnąć nowych zwiedzających i dostarczyć im trochę kreatywnej rozrywki. Sponsorem aparatów dla Nonji jest Samsung, a cały projekt to bardzo sprytne i pomysłowe promowanie ich nowego sprzętu. Na szczęście leciwemu zwierzakowi nic się stało, a my - ludzie mamy z tego świetną zabawkę. I wszyscy są zadowoleni, prawda? A co Wy sądzicie o projekcie Nonja fotograf?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)