Osiem gwiazdek na Marsie? Zdjęcie podbija internet

Osiem gwiazdek na Marsie? Zdjęcie podbija internet

Mars - wizualizacja
Mars - wizualizacja
Źródło zdjęć: © NASA
Klaudia Stawska
21.02.2021 16:25, aktualizacja: 26.07.2022 14:32

Łazik Perseverance 18 lutego wylądował na Marsie i już chwilę po tym, jak stanął na Czerwonej Planecie, przesłał pierwsze zdjęcia. Przeróbka jednego z nich wywołała burzę w internecie. Fotografię udostępnił nawet Robert Biedroń.

Misja Mars 2020 jest jedną z najważniejszych tego typu misji, jakie miały do tej pory miejsce - łazik Perseverance będzie szukał śladów starożytnego życia. Poza zebraniem cennych próbek i przeprowadzenia pomiarów będzie również przesyłał liczne zdjęcia z Czerwonej Planety.

Pierwsze z nich już trafiły na Ziemię, a NASA udostępniła kilka fotografii w wysokiej rozdzielczości. Wywołały one sporo emocji i szybko stały się tematem przeróbek. A na jednym z nich widać, jakby na powierzchni Marsa pojawiło się osiem gwiazdek - symbolu protestów przeciwko PiS.

Zdjęcie nie jest prawdziwe, ale szybko zyskało sławę. Wiele osób udostępnia je w celach humorystycznych, co udzieliło się również Robertowi Biedroniowi. Na swoim profilu na Instagramie umieścił on fotografię z podpisem: "7 miesięcy lotu i odkryć coś takiego? No nie wiem, czy warto było. My w Polsce o tym wiemy od dawna".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)