Osioł to nie "koń drugiej kategorii". Rachele Totaro swoimi zdjęciami pomaga zwierzętom

Rachele Totaro od 2010 roku pracuje dla włoskiego sanktuarium dla osłów "Il Rifugo degli Asinelli", jako specjalista do spraw komunikacji i pozyskiwania funduszy. Sanktuarium to oferuje opiekę i ochronę potrzebującym osiołkom. Obecnie przebywa tam 135 zwierząt. Chore i stare osobniki pozostają tam na zawsze. Młodym i silnym pracownicy fundacji szukają nowych rodzin.
Rachele Totaro od 2010 roku pracuje dla włoskiego sanktuarium dla osłów "Il Rifugo degli Asinelli", jako specjalista do spraw komunikacji i pozyskiwania funduszy. Sanktuarium to oferuje opiekę i ochronę potrzebującym osiołkom. Obecnie przebywa tam 135 zwierząt. Chore i stare osobniki pozostają tam na zawsze. Młodym i silnym pracownicy fundacji szukają nowych rodzin.
Źródło zdjęć: © © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Monika Homan

11.05.2018 11:32, aktual.: 12.05.2018 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rachele Totaro to miłośniczka zwierząt z pasją do fotografii. W jej portfolio znajdziemy przeróżne pyszczki, mordki, ryjki i dzióbki. O ile z tymi kocimi, psimi już się opatrzyliśmy, to rzadko zdarza się, żeby ktoś fotografował osły.

Totaro kocha fotografię tak samo mocno, jak zwierzęta, więc od razu zaczęła fotografować osły z sanktuarium. Początkowo robiła to w przerwie obiadowej lub po godzinach pracy. Za pomocą swoich zdjęć Rachele chce obalić mit o tym, że osły to zwierzęta drugiej kategorii, gorsi kuzyni konia. Chce sprawić, aby przestały być kojarzone tylko ze swoim uporem i otępieniem.
Totaro kocha fotografię tak samo mocno, jak zwierzęta, więc od razu zaczęła fotografować osły z sanktuarium. Początkowo robiła to w przerwie obiadowej lub po godzinach pracy. Za pomocą swoich zdjęć Rachele chce obalić mit o tym, że osły to zwierzęta drugiej kategorii, gorsi kuzyni konia. Chce sprawić, aby przestały być kojarzone tylko ze swoim uporem i otępieniem.© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Rachele mówi: "Osły codziennie pokazują swoją inteligencję, ciekawość i zdolności. Wiele z nich ma za sobą okropne doświadczenia z ludźmi i mają powody do strachu, a nawet nienawiści. Mimo to, większość z nich jest zdolna do ponownego zaufania człowiekowi, wiedząc, że nie wszyscy są tacy sami. Ogromną radość sprawia patrzenie na przemianę, jaka zachodzi w osłach, jak odnajdują u nas spokój.”
Rachele mówi: "Osły codziennie pokazują swoją inteligencję, ciekawość i zdolności. Wiele z nich ma za sobą okropne doświadczenia z ludźmi i mają powody do strachu, a nawet nienawiści. Mimo to, większość z nich jest zdolna do ponownego zaufania człowiekowi, wiedząc, że nie wszyscy są tacy sami. Ogromną radość sprawia patrzenie na przemianę, jaka zachodzi w osłach, jak odnajdują u nas spokój.”© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Totaro większość zdjęć wykonuje Canonem EOS 7D z obiektywem Canon EF 100-400 mm f/4,5-5,6 L IS USM. Korzysta też z systemu Mikro Cztery Trzecie, fotografując Olympusem OMD E-M5 II z obiektywem M.Zuiko Digital 17 mm f/1.8 lub ze starymi manualnymi szkłami. Często wykorzystuje też aparat w telefonie. Fotografka po prostu robi zdjęcia tym, co ma w rękach.
Totaro większość zdjęć wykonuje Canonem EOS 7D z obiektywem Canon EF 100-400 mm f/4,5-5,6 L IS USM. Korzysta też z systemu Mikro Cztery Trzecie, fotografując Olympusem OMD E-M5 II z obiektywem M.Zuiko Digital 17 mm f/1.8 lub ze starymi manualnymi szkłami. Często wykorzystuje też aparat w telefonie. Fotografka po prostu robi zdjęcia tym, co ma w rękach.© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
"Moje ulubione zdjęcie – odbicie osła Quasara w wodzie – zostało zrobione tanim kompaktem. Mimo to trafiło do kalendarza i było jednym z najbardziej cenionych” - wyznaje fotografka.
"Moje ulubione zdjęcie – odbicie osła Quasara w wodzie – zostało zrobione tanim kompaktem. Mimo to trafiło do kalendarza i było jednym z najbardziej cenionych” - wyznaje fotografka.© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Zdjęcia autorki wykorzystywane są do zbierania funduszy dla fundacji. Co roku tworzy dwa kalendarze i drukuje odbitki na sprzedaż, alby pokryć część kosztów, które ponosi ośrodek. Jej kalendarze wysyłane są do miejsc na całym świecie. Kilka trafiło też do Polski.
Zdjęcia autorki wykorzystywane są do zbierania funduszy dla fundacji. Co roku tworzy dwa kalendarze i drukuje odbitki na sprzedaż, alby pokryć część kosztów, które ponosi ośrodek. Jej kalendarze wysyłane są do miejsc na całym świecie. Kilka trafiło też do Polski.© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Więcej zdjęć Rachele Totaro możecie zobaczyć na jej Instagramie.
Więcej zdjęć Rachele Totaro możecie zobaczyć na jej Instagramie.© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)

Zdjęcia wykorzystane za zgoda autorki.

Obraz
© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Obraz
© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Obraz
© © Rachele Totaro / [Istagram](https://www.instagram.com/rachel_roseinthedark/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także