Ostatnie oficjalne zdjęcie Elżbiety II. Królowa była "krucha, ale radosna"

Ostatni solowy portret królowej Elżbiety II.
Ostatni solowy portret królowej Elżbiety II.
Źródło zdjęć: © Press Association, Twitter | Jane Barlow
Marcin Watemborski

13.09.2022 09:38, aktual.: 14.09.2022 11:52

Jane Barlow, która zrobiła ostatnie oficjalne zdjęcia Elżbiety II podczas powitania premier Liz Truss wspomina monarchinię jako "kruchą, ale radosną". Według niej królowa była pełna pozytywnej energii. Fotografka ze szczegółami relacjonuje ostatnie wydarzenie, w którym brała udział matka Karola III.

Oficjalne powitanie w rządzie Liz Truss odbyło się na 2 dni przed śmiercią Elżbiety II. Kobiety spotkały się w pałacu w Barmoral 6 września 2022 roku. Na miejscu była również fotografka Jane Barlow, pracująca dla Press Association, czyli brytyjskiej narodowej agencji prasowej. Wtedy miała chwilę, by uchwycić ostatni indywidualny portret monarchini.

Dziennikarka wspomina, że mimo ponurej pogody, królowa była pełna pozytywnej energii i byłą ubrana w charakterystyczny dla siebie sposób – miała na sobie lekki sweterek i plisowaną spódnice w tartan (szkocką kratę). Na fotografii zrobionej przy kominku monarchini jest bardzo pogodna. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po dłoni monarchini widać, że była schorowana. Jest to ważny szczegół, który poruszył internautów. Byli oni zaniepokojeni wyglądem królowej i stanem jej zdrowia. Wirtualna Polska podała, że mógł być to skutek przyjmowania przez Elżbietę II leków i po prostu jej podeszłego wieku

Portret królowej powstał na chwilę przed przybyciem Liz Truss do wielkiej sali pałacu w Barmoral. Jane Barlow mówi, że "Elżbieta II była w naprawdę dobrym nastroju, wydawała się jednak niezwykle krucha, ale radosna" i podczas kilku zdjęć i wymiany uprzejmości szczerze i szeroko się uśmiechała

Fotografka bardzo dobrze wspomina wizytę podczas spotkania królowej Elżbiety II i premier Liz Truss. Zdjęcia, które wykonała, były ostatnimi oficjalnymi portretami monarchini, które ukazały się w mediach. Królowa odeszła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)