Ostrzenie po zrobieniu zdjęcia – teraz również w wersji dla iPhone'a

Ostrzenie po zrobieniu zdjęcia – teraz również w wersji dla iPhone'a

"Future Shock" - pierwsza sesja mody wykonana aparatem Lytro / blog.lytro.com
"Future Shock" - pierwsza sesja mody wykonana aparatem Lytro / blog.lytro.com
Olga Drenda
20.06.2013 07:55, aktualizacja: 26.07.2022 20:14

Pamiętacie aparaty Lytro, które pozwalają doostrzyć zdjęcie po jego wykonaniu? Producent ułatwia edycję i publikowanie zdjęć ich użytkownikom, wprowadzając aplikację mobilną.

Lytro Light Field Camera to aparat, który umożliwia ustawienie ostrości już po naciśnięciu spustu migawki dzięki temu, że zapisuje nie pojedynczą wiązki, lecz całe pole światła. Zdjęcia z Lytro Light Field Camera zapisywane są w postaci pliku .swf z warstwami o różnej głębi ostrości, na którym użytkownik może dostroić ostrość.

Urządzenie budzi spore zainteresowanie – doostrzanie zdjęcia po jego wykonaniu to bardzo wygodna funkcja – ale użytkownicy narzekali często na to, że aby edytować zdjęcia z Lytro lub publikować je w Sieci, trzeba najpierw przerzucić je na dysk komputera. Niby nic, ale dla tych, którzy cenią sobie szybkość i wygodę, było to nadmierne zawracanie głowy.

Da się oczywiście też bezpośrednio udostępniać je w Sieci. Dodatkową atrakcją jest możliwość tworzenia GIF-ów z wykonanych przez siebie zdjęć.

[solr id="fotoblogia-pl-71705" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1579,zobacz-najlepsze-zdjecia-2013-roku-zrobione-iphoneem-galeria" _mphoto="kim-hanskamp-71705-221x1-fae0ac2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2959[/block]

Tymczasem powstają aplikacje, które zapewniają rezultat podobny do uzyskanego za pomocą aparatu Lytro, ale bez konieczności używania zewnętrznego aparatu, np. Focus Twist. Toshiba i Nokia są zainteresowane wprowadzeniem aparatu typu Lytro do produkowanych przez siebie smartfonów.

Źródło: Lytro

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)