Oto jedno z najpiękniejszych miejsc do fotografowania na świecie

Oto jedno z najpiękniejszych miejsc do fotografowania na świecie

Oto jedno z najpiękniejszych miejsc do fotografowania na świecie
Źródło zdjęć: © © Marisa Hampe / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BEOrDJzREwh/)
Marcin Watemborski
14.08.2016 08:01, aktualizacja: 26.07.2022 18:54

Pamiętacie bajki z dzieciństwa, w których wszystko było kolorowe i wesołe? Jeśli nie – przypomnijcie sobie patrząc na to przepiękne miejsce. Nieopodal malutkiej wioski rybackiej Las Coloradas w Meksyku znajduje się cudowna laguna.

Laguna, o której mówię, ma w sobie coś niezwykłego. Oprócz tego, że woda jest bardzo przejrzysta a niebo niebieskie... o właśnie... kolor. Jest całkowicie naturalnie różowa! Właśnie z tego znane jest to miejsce – ogromna, różowa laguna, kontrastująca z bielą chmur i błękitem nieba. W pierwszej chwili, gdy zobaczyłem te zdjęcia, pomyślałem, że to obróbka i zmiana koloru – co za kicz. A jednak się myliłem.

Laguna w okolicach Las Coloradas jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na wschodnim wybrzeżu Meksyku. Setki turystów przyjeżdżają tam każdego roku, by zobaczyć wodę zabarwioną przez czerwony plankton oraz spróbować hodowanych w niej krewetek, które cechują się wysoką jakością. Co ciekawe – woda barwi się w ramach reakcji różnej chemii organicznej, podobnie jak skrzydła flamingów.

Los Coloradas było kiedyś niewielką mieściną, która zarabiała na siebie wydobyciem soli. Jeśli uda Wam się tam wpaść – koniecznie odwiedźcie stare kopalnie. Podobno są zjawiskowe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)