Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017

Do konkursu Bird Photographer of the Year 2017 zgłosiły się tysiące specjalistów z dziedziny fotografowania ptaków z całego świata. Na przykładzie tych zdjęć można śmiało powiedzieć, że fotografia uskrzydla, uczy latać. Na pewno niejeden z uczestników niejednokrotnie poczuł, że buja w chmurach, próbując ująć wymarzony okaz.
Do konkursu Bird Photographer of the Year 2017 zgłosiły się tysiące specjalistów z dziedziny fotografowania ptaków z całego świata. Na przykładzie tych zdjęć można śmiało powiedzieć, że fotografia uskrzydla, uczy latać. Na pewno niejeden z uczestników niejednokrotnie poczuł, że buja w chmurach, próbując ująć wymarzony okaz.
Źródło zdjęć: © © Alejandro Prieto Rojas / Grand Prix oraz I miejsce w kat. "Najlepszy portret" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Marcin Watemborski

04.09.2017 13:26, aktual.: 04.09.2017 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz częściej spotykamy się z wyspecjalizowanymi konkursami fotograficznymi. Bird Photographer of the Year to współzawodnictwo dla miłośników ptaków. Fotografowie z całego świata zmierzyli się w walce o miano najlepszego fotografa w tej dziedzinie. Nie zabrakło również Polaka – Piotra Chary, który zajął II miejsce w kategorii ”Ptaki w środowisku”.

Główną nagrodą jest tytuł Fotografa Roku oraz 6500 dolarów w gotówce. Powędrowała ona w ręce alejandro Prieto Rojasa, który jest atutorem zdjęcia o nazwie ”Feeding Flamingos” (”Karmiące flamingi”). Obraz ten przedstawia stado ptaków, w którym starsze karmią pisklęta. To niebywale urokliwa scena, obok której nie można przejść obojętnie. To zdjęcie również zostało nagrodzone pierwszym miejscem w kategorii ”Najlepszy portret”.
Główną nagrodą jest tytuł Fotografa Roku oraz 6500 dolarów w gotówce. Powędrowała ona w ręce alejandro Prieto Rojasa, który jest atutorem zdjęcia o nazwie ”Feeding Flamingos” (”Karmiące flamingi”). Obraz ten przedstawia stado ptaków, w którym starsze karmią pisklęta. To niebywale urokliwa scena, obok której nie można przejść obojętnie. To zdjęcie również zostało nagrodzone pierwszym miejscem w kategorii ”Najlepszy portret”.© © Piotr Chara / II miejsce w kat. "Ptaki w środowisku" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
W kategorii ”Ptaki w środowisku” drugie miejsce zajął nasz rodak – Piotr Chara. Jesteśmy szczególnie dumni, że polskie nazwiska coraz częściej pojawiają się w renomowanych konkursach fotograficznych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
W kategorii ”Ptaki w środowisku” drugie miejsce zajął nasz rodak – Piotr Chara. Jesteśmy szczególnie dumni, że polskie nazwiska coraz częściej pojawiają się w renomowanych konkursach fotograficznych. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!© © Ben Hall / I miejsce w kat. "Ptaki w środowisku" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Marc Weber / I miejsce w kat. "Ptaki w środowisku" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Tom Hines / I miejsce w kat. "Szczegółowość" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Ahmad Alessa / II miejsce w kat. "Szczegółowość" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Jessica Winter / I miejsce w kat. "Szczegółowość" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Markus Varesvuo / Nagroda za najlepsze portfolio / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Andy Parkinson / I miejsce w kat. "Ptasie zachowanie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Malek Alhazzaa / II miejsce w kat. "Ptasie zachowanie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Ian Wade / III miejsce w kat. "Ptasie zachowanie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Bret Charman / I miejsce w kat. "Ptaki w locie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Jamie Hall / II miejsce w kat. "Ptaki w locie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Markus Varesvuo / III miejsce w kat. "Ptaki w locie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Jamie Hall / I miejsce w kat. "Ptaki w ogrodzie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Mohammad Murad / II miejsce w kat. "Ptaki w ogrodzie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Markus Varesvuo / III miejsce w kat. "Ptaki w ogrodzie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Georgina Steyler / I miejsce w kat. "Kreatywne obrazowanie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Francesco De Giuseppe / II miejsce w kat. "Kreatywne obrazowanie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Wim van den Heever / III miejsce w kat. "Kreatywne obrazowanie 2017" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Marc Weber / I miejsce w kat. "Najlepszy portret" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Pal Hermansen / III miejsce w kat. "Najlepszy portret" / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Obraz
© © Ondrej Pelanek / Młody fotograf roku 2017 / [www.photocrowd.com](https://www.photocrowd.com/photocompetitions/photographyawards/bpoty2018/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)