Oto najlepsze zdjęcia The RMetS/ RPS Weather Photographer of the Year 2016

Oto najlepsze zdjęcia The RMetS/ RPS Weather Photographer of the Year 2016

Zjawiska pogodowe to fenomen natury – piękny ale i zdradliwy. Chmury, pioruny, deszcz – wszystko to pomaga w rozwoju przyrody, ale również potrafi działaś niesamowicie niszcząco. Fotografowie z całego świata podjęli się zobrazowania niesamowitych sił natury, występujących na świecie.
Zjawiska pogodowe to fenomen natury – piękny ale i zdradliwy. Chmury, pioruny, deszcz – wszystko to pomaga w rozwoju przyrody, ale również potrafi działaś niesamowicie niszcząco. Fotografowie z całego świata podjęli się zobrazowania niesamowitych sił natury, występujących na świecie.
Źródło zdjęć: © © Camelia Czuchnicki / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Marcin Watemborski
17.08.2016 10:23, aktualizacja: 17.08.2016 12:23

Organizacje The Royal Meteorological Society oraz The Royal Photographic Society podjęły się wyłonienia najlepszego na świecie fotografa warunków pogodowych. Prezentujemy wam najlepsze prace artystów, wrażliwych na żywioły przyrody.

W skład jury w tegorocznym konkursie weszli: Peter Gibbs, Tim Rudman, Matt Clark, Liz Bentley oraz Michael Pritchard. Każda z tych osób ma związek z fotografią oraz meteorologią, co jest niesamowicie ważne w przypadku konkursu, opartego na dokumentowaniu zjawisk pogodowych.
W skład jury w tegorocznym konkursie weszli: Peter Gibbs, Tim Rudman, Matt Clark, Liz Bentley oraz Michael Pritchard. Każda z tych osób ma związek z fotografią oraz meteorologią, co jest niesamowicie ważne w przypadku konkursu, opartego na dokumentowaniu zjawisk pogodowych.© © Camelia Czuchnicki / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Główną nagrodą w konkursie jest 500 funtów oraz roczne członkostwo w The Royal Photographic Society. W kategorii powyżej 16 lat, nagrodami są: 250 funtów w gotówce oraz roczne członkostwo w RPS za zajęcie I miejsca, 200 funtów w gotówce za II miejsce oraz 150 funtów za III. Dla zwycięzców w kategorii poniżej 16 roku życia, nagrodami są: Olympus Stylus TG-860 (I miejsce) oraz Olympus Stylus TG-4 za II miejsce.
Główną nagrodą w konkursie jest 500 funtów oraz roczne członkostwo w The Royal Photographic Society. W kategorii powyżej 16 lat, nagrodami są: 250 funtów w gotówce oraz roczne członkostwo w RPS za zajęcie I miejsca, 200 funtów w gotówce za II miejsce oraz 150 funtów za III. Dla zwycięzców w kategorii poniżej 16 roku życia, nagrodami są: Olympus Stylus TG-860 (I miejsce) oraz Olympus Stylus TG-4 za II miejsce.© © im Moxon / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Wśród autorów najlepszych prac pojawiły się polskie nazwiska. Wytypowani zostali: Michał Krzysztofowicz oraz Tomasz Janicki. Panowie, życzymy powodzenia! Dacie radę!
Wśród autorów najlepszych prac pojawiły się polskie nazwiska. Wytypowani zostali: Michał Krzysztofowicz oraz Tomasz Janicki. Panowie, życzymy powodzenia! Dacie radę!© © Graham Newman / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Ostatecznie zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas konferencji meteorologicznej w Reading, 10 i 11 września. Później natomiast ruszy wystawa objazdowa po Wielkiej Brytanii, prezentująca nagrodzone zdjęcia.
Ostatecznie zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas konferencji meteorologicznej w Reading, 10 i 11 września. Później natomiast ruszy wystawa objazdowa po Wielkiej Brytanii, prezentująca nagrodzone zdjęcia.© © Paul Kingston / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Michał Krzysztofowicz / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Mark Boardman / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Stephen Burt / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Andrew Bailey / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © James Bailey / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Tomasz Janicki / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Tristan Beard / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Kevin Pearson / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Ben Cherry / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Stephen Lansdell / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Allan Macdougall / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Mat Robinson / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Mat Robinson / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Steve Smith / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Paul Andrew / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Дмитрий Демин / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Alan Tough / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Obraz
© © Paula Davies FRPS / [www.weatherphoto.org](https://www.weatherphoto.org/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)