Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku

Konkurs iPhone Photography Award obchodzi właśnie swoje 10-lecie istnienia. Co roku do współzawodnictwa zgłaszają się fotografowie mobilni z całego świata, prezentując tysiące zdjęć. W tym roku pojawiły się prace z ponad 140 różnych krajów.
Konkurs iPhone Photography Award obchodzi właśnie swoje 10-lecie istnienia. Co roku do współzawodnictwa zgłaszają się fotografowie mobilni z całego świata, prezentując tysiące zdjęć. W tym roku pojawiły się prace z ponad 140 różnych krajów.
Źródło zdjęć: © © Branda O Se / I miejsce w kat. Fotograf roku / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Marcin Watemborski
28.06.2017 09:15, aktualizacja: 28.06.2017 14:02

Kiedy Chase Jarvis mówił, że ”najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie”, miał na myśli iPhone, który wtedy dopiero zaczynał dominować rynek fotografii mobilnej. Współcześnie jest to jedno z najczęściej używanych narzędzi do zdjęć. I to właśnie dla osób fotografujących smartfonem Apple powstał konkurs fotograficzny iPhone Photography Award 2017. Jego laureaci po raz kolejny pokazują, że smartfonem można zrobić naprawdę dobre zdjęcia.

W 2007 roku, kiedy startował konkurs IPPA, iPhone miał aparat o rozdzielczości zaledwie 2 megapikseli. Nie przeszkadzało to jednak jego użytkownikom wykorzystywać te początkujące możliwości do tworzenia wspaniałych obrazów. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a smartfon przypadł do gustu nawet profesjonalnym fotografom.
W 2007 roku, kiedy startował konkurs IPPA, iPhone miał aparat o rozdzielczości zaledwie 2 megapikseli. Nie przeszkadzało to jednak jego użytkownikom wykorzystywać te początkujące możliwości do tworzenia wspaniałych obrazów. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, a smartfon przypadł do gustu nawet profesjonalnym fotografom.© © YeowKwang Yeo / II miejsce w kat. Fotograf roku / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obecnie współzawodnictwo jest otwarte dla fotografów z całego świata, którzy korzystają z iPhone’a, iPoda Touch lub iPada. Zdjęcia nie mogą być publikowane nigdzie indziej poza osobistymi kontami społecznościowymi autorów. Warunkiem jest również ograniczenie edycji tylko do aplikacji na iOS, które dają ogromne możliwości jak np. Snapseed lub Lightroom Mobile. Fotografowie mogą również korzystać z doczepianych obiektywów.
Obecnie współzawodnictwo jest otwarte dla fotografów z całego świata, którzy korzystają z iPhone’a, iPoda Touch lub iPada. Zdjęcia nie mogą być publikowane nigdzie indziej poza osobistymi kontami społecznościowymi autorów. Warunkiem jest również ograniczenie edycji tylko do aplikacji na iOS, które dają ogromne możliwości jak np. Snapseed lub Lightroom Mobile. Fotografowie mogą również korzystać z doczepianych obiektywów.© © Kuanglong Zhang / III miejsce w kat. Fotograf roku / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Organizatorzy przewidzieli aż 17 kategorii: Abstrakcja, Zwierzęta, Architektura, Roślinność, Krajobraz, Styl życia, Natura, Wiadomości/Wydarzenia, Panorama, Ludzie, Portret, Seria (3 zdjęcia), Martwa natura, Zachód słońca, Podróże, Drzewa oraz Inne. Zwycięzcy Grand Prize i 3 najwyższych miejsc dostaną tajemnicze nagrody, na zwycięzców kategorii czekają sztabki złota oraz dyplomy.
Organizatorzy przewidzieli aż 17 kategorii: Abstrakcja, Zwierzęta, Architektura, Roślinność, Krajobraz, Styl życia, Natura, Wiadomości/Wydarzenia, Panorama, Ludzie, Portret, Seria (3 zdjęcia), Martwa natura, Zachód słońca, Podróże, Drzewa oraz Inne. Zwycięzcy Grand Prize i 3 najwyższych miejsc dostaną tajemnicze nagrody, na zwycięzców kategorii czekają sztabki złota oraz dyplomy.© © Christopher Armstrong / I miejsce w kat. Abstrakcja / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Tegorocznym zdobywcą Grand Prize został Sebastian Tomada z Nowego Jorku. Jego zdjęcie pokazuje dwójkę dzieci na ulicach miejscowości Qayyarah na północy Iraku. W tle widać tumany dymu pochodzące z szybów naftowych podpalonych przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Zdjęcie powstało 4 listopada 2016 roku i zostało uchwycone iPhonem 6s.
Tegorocznym zdobywcą Grand Prize został Sebastian Tomada z Nowego Jorku. Jego zdjęcie pokazuje dwójkę dzieci na ulicach miejscowości Qayyarah na północy Iraku. W tle widać tumany dymu pochodzące z szybów naftowych podpalonych przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Zdjęcie powstało 4 listopada 2016 roku i zostało uchwycone iPhonem 6s.© © Sebastiano Tomada / Grand Prize / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Drugie miejsce w kategorii Architektura zajął nasz rodak Patryk Kuleta. Dokładnie to samo wyróżnienie zdobył w zeszłym roku.
Drugie miejsce w kategorii Architektura zajął nasz rodak Patryk Kuleta. Dokładnie to samo wyróżnienie zdobył w zeszłym roku.© © Patryk Kuleta / I miejsce w kat. Architektura / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na stronie internetowej konkursu.

Obraz
© © Francesca Tonegutti / I miejsce w kat. Zwierzęta / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Paddy Chao / I miejsce w kat. Architektura / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Sidney Po / I miejsce w kat. Roślinność / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Christian Horgan / I miejsce w kat. Krajobraz / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Nick Trombola / I miejsce w kat. Styl życia / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Aaron Sandberg / I miejsce w kat. Natura / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Samuel Nacar / I miejsce w kat. Wiadomości/Wydarzenia / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Darren Boyd / I miejsce w kat. Inne / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Nick Trombola / I miejsce w kat. Panorama / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Dina Alfasi / I miejsce w kat. Ludzie / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Gabriel Ribeiro / I miejsce w kat. Portret / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Joshua Sarinana / I miejsce w kat. Seria / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Joshua Sarinana / I miejsce w kat. Seria / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Joshua Sarinana / I miejsce w kat. Seria / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © David Hayes / I miejsce w kat. Martwa natura / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Kuanglong Zhang / I miejsce w kat. Zachód słońca / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Jen Pollack Bianco / I miejsce w kat. Podróże / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Obraz
© © Magali Chesnel / I miejsce w kat. Drzewa / [www.ippawards.com](http://www.ippawards.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)