Zwiedzanie Paryża przez pryzmat witryn sklepowych. Stolica Francji w niecodziennej odsłonie

Zwiedzanie Paryża przez pryzmat witryn sklepowych. Stolica Francji w niecodziennej odsłonie

Marcin Watemborski: Sebastian, wszyscy kojarzymy Cię z fotografowania pięknych podłóg. Muszę przyznać, że estetyka tamtego projektu znacznie różni się od Paris Re-Tale. Skąd ta rozbieżność? Jak zacząłeś fotografować?
Marcin Watemborski: Sebastian, wszyscy kojarzymy Cię z fotografowania pięknych podłóg. Muszę przyznać, że estetyka tamtego projektu znacznie różni się od Paris Re-Tale. Skąd ta rozbieżność? Jak zacząłeś fotografować?
Źródło zdjęć: © Stefan Perrier przed sklepem, wyglądającym na sklep z kapeluszami, chociaż w rzeczywistości jest to księgarnia © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)
Marcin Watemborski
23.10.2016 09:04, aktualizacja: 25.10.2016 07:54

Sebastian Erras, twórca projektu, znany jest nie tylko z prowadzenia specyficznego Instagrama, ale również z wielu innych działań. Jednym z nich jest cykl Paris Re-Tale, pokazujący miejscowych przedsiębiorców w ich sklepach.

Sebastian Erras: Zacząłem robić zdjęcia w 2004 roku podczas wyprawy do Massai Mara w Kenii. Gdy wróciłem, zająłem się sekretami dzikiej przyrody i specjalizowałem się w fotografowaniu ptaków. Jestem członkiem Niemieckiego Stowarzyszenia Fotografów Dzikiej Przyrody (GDT) oraz współzałożycielem jego młodzieżówki. 5 lat temu przebranżowiłem się z dzikiej przyrody na wnętrza i architekturę oraz zacząłem zajmować się fotografią zawodowo.

Wszystkie Twoje współczesne projekty są bardzo czyste. Czy to właśnie ta prostota wyrazu jest Twoim celem?
Wszystkie Twoje współczesne projekty są bardzo czyste. Czy to właśnie ta prostota wyrazu jest Twoim celem?© Alain przed drzwiami do swojego salonu fryzjerskiego, najbardziej znanego w całym Paryżu © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)

W fotografii koncentruję się na jasnych, czystych liniach wizualnych. Zdecydowanie wolę dobrze skonstruowany obrazek od zaśmieconej i skomplikowanej kompozycji.

Twoja praca na pewno wymaga dużego skupienia. Co czujesz podczas fotografowania?
Twoja praca na pewno wymaga dużego skupienia. Co czujesz podczas fotografowania?© Gilles Berthommier oraz jedna z kukiełek przed jego warsztatem © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)

Jestem bardzo skoncentrowany na temacie. Czasem zapominam o otaczającym mnie świecie. Fotografowanie i opowiadanie historii za pomocą obrazu daje mi ogromną satysfakcję.

Mógłbyś opowiedzieć o samym projekcie Paris Re-Tale?
Mógłbyś opowiedzieć o samym projekcie Paris Re-Tale?© Bernard Poussin oraz Diane Junique przed ich dwustuletnią czekoladziarnią © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)

Stworzyłem ten projekt przy współpracy z PixartPrinting, zaproponowali mi jego wykonanie. Ideą było pokazanie innej strony znanego wszystkim Paryża. Musieliśmy zagłębić się w to miasto znacznie mocniej, by okazać piękną historię, kryjącą się za witrynami sklepów. Chcieliśmy pokazać różnorodność, która przejawia się w sklepach – rzemieślników, którzy stoją za ladami swoich niewielkich sklepików.

Jakiego sprzętu użyłeś do realizacji cyklu?
Jakiego sprzętu użyłeś do realizacji cyklu?© Drew Harre odpoczywa przed wejściem do swojej restauracji © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)

Przeważnie wykorzystuje aparaty Canona. Projekt wykonałem przy użyciu Canon EF 16-35 f/4 L USM, Canon TS-E 24 mm f/3.5 oraz Tamron 24-70 mm f/2.8 VC. Zdjęcia robiłem z ręki, czasem ze statywu.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.© Boris Lume stojący dumnie przed wejściem do swojej cukierni © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)
Obraz
© Luc Fracheboud ze swoim ojcem Patrickiem przed drzwiami do ich historycznej restauracji © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)
Obraz
© Alexander Boyer, otoczony zdjęciami i plakatami dotyczącymi historii kina © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)
Obraz
© © Sebastian Erras / [www.sebastianerras.com](http://www.sebastianerras.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)