Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort

Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort

Wystawa SINGLE SHOT - 30 kadrów najlepszych polskich fotografów w nowej galerii Instytutu Fotografii Fort
Źródło zdjęć: © © Paweł Fabjański
Mikołaj Rożek
18.11.2016 22:10, aktualizacja: 26.07.2022 18:45

Prezentacja prac w ramach wystawy SINGLE SHOT skupi się na prezentacji fotografii 30 polskich twórców. Za przesłanie ekspozycji przyjęto relację między fotografem, zdjęciem i jego opisem.

Pod koniec listopada 2016 roku rozpocznie swoją działalność Galeria Instytutu Fotografii Fort w Warszawie. Z okazji otwarcia zorganizowano wystawę SINGLE SHOT, która składa się z 30 pojedynczych kadrów różnych autorów. Zdjęcia nie są ze sobą w żaden sposób związane, jednak za każdym z nich kryje się jakaś historia. Wystawa ma na celu pokazanie tworzącego się dysonansu pomiędzy fotografią, a jej opisem. Gdy tekst nie współgra z obrazem, znaczenie zdjęcia może zostać mocno wypaczone.

Obraz
© © Przemek Dzienis

Fundacja Instytut Fotografii Fort powstała z myślą o promowaniu fotografii i oferowaniu wsparcia zarówno w kraju, jak i za granicą. Zajmują się wydawaniem książek i prowadzeniem programów stypendialnych dla polskich fotografów. Prężnie działająca w fundacji czytelnia zgromadziła już ponad 900 tytułów o tematyce fotograficznej. Otwarcie galerii, całkowicie poświęconej fotografii, ma na celu zapewnienie przestrzeni potrzebnej na wystawy znanych artystów, ale i wynajdywanie i promowanie młodych talentów.

Obraz
© Bart Pogoda

Wśród zaproszonych fotografów znaleźli się: Anita Andrzejewska, Robby Cyron, Kuba Dąbrowski, Przemek Dzienis, Paweł Fabjański, Mariusz Forecki, Jacek Fota, Dominika Gęsicka, Paweł Jaszczuk, Monika Kmita, Jacek Kołodziejski, Zuza Krajewska, Adam Lach, Diana Lelonek, Michał Łuczak, Igor Omulecki, Maciej Nabrdalik, Chris Niedenthal, Adam Pańczuk, Jacek Piotrowski, Bart Pogoda, Jacek Poremba, Maksymilian Rigamonti, Michał Siarek, Filip Skrońc, Ilona Szwarc, Michał Szlaga, Tomasz Tomaszewski, Magda Wunsche, Łukasz Ziętek.

Obraz
© © Anita Andrzejewska

Podczas weekendu otwarcia, 26 - 27 listopada 2016, organizowane są warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 7-13 lat. Przez zabawę i naukę poznają najistotniejsze zagadnienia podstawowe z zakresu fotografii tradycyjnej oraz optyki. Dowiedzą się, na jakiej zasadzie działają aparaty analogowe, czym jest materiał światłoczuły i klisza, a potem będą mogły samodzielnie wykonać camerę obscurę z pudełka po zapałkach. Do udziału w warsztatach obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Jednorazowy koszt wynosi 25 zł za osobę. Odbędą się w sobotę o godzinie 12.00 i niedzielę o godzinie 14.00.

Obraz
© © Fundacja IFF

Wystawa SINGLE SHOT potrwa do 22 stycznia 2017. Więcej informacji o galerii, wystawie i zapisach na warsztaty znajdziecie pod adresem instytutfotografiifort.org.pl

Wystawa SINGLE SHOT

[b]Termin:[/b] 26.11.2016 – 22.01.2017 r.

[b]Lokalizacja:[/b]Galeria IFF (Fundacja Instytut Fotografii Fort),Fort Mokotówul. Racławicka 99, Warszawa

[b]Kurator:[/b] Krzysztof Miękus

[b]Wstęp wolny[/b]

[b]Udział w warsztatach fotograficznych dla dzieci:[/b] 25 zł/os.[b]Zapisy na warsztaty:[/b] warsztaty@instytutfotografiifort.org.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)