Sklep fotograficzny na szczycie góry. Tego jeszcze nie było

Sklepik fotograficzny na szczycie góry.
Sklepik fotograficzny na szczycie góry.
Źródło zdjęć: © YouTube
Marcin Watemborski

25.08.2022 10:30, aktual.: 28.08.2022 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Wex Photo Video otworzyła filię swojej sieci na szczycie góry, na wysokości 783 metrów nad poziomem morza. Sklepik, a właściwie kiosk, dość szybko stał się ciekawostką turystyczną.

W tym roku firma Wex Photo Video obchodzi 25-lecie istnienia. Jest to świetna okazja do zrobienia czegoś zabawnego i szalonego jednocześnie. Zarząd firmy postanowił otworzyć najbardziej oddalony od centrali i trudno dostępny sklep fotograficzny na świecie. Tak oto powstał oddział Wex Photo Video na szczycie góry Moel Hebog, na wysokości 783 m n.p.m.

Sklepik nie powstał tam na stałe. To w rzeczywistości kiosk ze sprzętem, których pełno jest na różnego rodzaju targach fotograficznych czy innych wydarzeniach. Przedstawiciele firmy żartują sobie, że postanowili dodać kilka kilometrów przechadzki tym, którzy poszukują idealnych krajobrazów w okolicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ta akcja marketingowa sprawiła, że oczy fotograficznego świata zwróciły się w kierunku WPV. Firma natomiast poinformowała, że sprzedaż aparatów używanych w ich sklepie w stosunku rok do roku wzrosła o 45 proc., natomiast dronów o 74 proc. w ciągu ostatniego półrocza. Dodajmy do tego, że w minionym roku ok. 60 proc. Brytyjczyków zainwestowało w nowy sprzęt fotograficzny. Te wzrosty pokazują, że rynek fotograficzny staje na nogi po pandemicznym krachu.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)