Ożywia malowane światłem stwory, tworząc fantastyczne animacje

Ożywia malowane światłem stwory, tworząc fantastyczne animacje

Ożywia malowane światłem stwory, tworząc fantastyczne animacje
Źródło zdjęć: © © Darren Pearson / [Instagram](https://www.instagram.com/dariustwin/)
Monika Homan
31.10.2018 13:50, aktualizacja: 31.10.2018 14:50

Za pomocą lampki LED i długiego czasu naświetlania Darren Pearson tworzy fantastyczne historie. Malowanie światłem to jego konik, ale zwykłe zdjęcia mu nie wystarczają - woli animowane filmy.

Malowanie światłem to połączenie fotografii, malarstwa i techniki. Poprzez długie czasy naświetlania można zarejestrować na zdjęciu dowolne wzory za pomocą różnych, świecących obiektów. Jedynym co nas ogranicza w przypadku tej techniki, jest wyobraźnia.

Fotograf Darren Pearson specjalizuje się w tworzeniu animacji, w których wykorzystuje tę technikę. Artysta tworzy sceny, domalowując na nocnych sceneriach wymyślone przez siebie historie. Każda z animacji składa się z od 500 do 1000 zdjęć. Bohaterką zdjęć często jest jego żona Jordan, która za pomocą fotografii przenosi się w magiczny świat świateł. Wszystkie wzory są ręcznie malowane przez Darrena Na jego kanale na YouTube znajdziecie wiele filmików, na których Darren przestawia cały proces malowania.

She Lights The Night - Light Painting Stop Motion Animation

Najczęściej Daren wykonuje po dwa ujęcia dla jednego zdjęcia. Na pierwszym ustawia wysoką czułość ISO i niską wartość przysłony, żeby zarejestrować szczegóły z otoczenia oraz gwiazdy, a na drugim czułość obniża do ISO 100 i przymyka przysłonę do f/8, żeby namalować lampką LED dowolny wzór - otoczenie wtedy jest zwykle całkiem ciemne. Podczas postprodukcji łączy on te dwa obrazy za pomocą warstw w Photoshopie ustawiając opcje mieszania jako "Jaśniej".

Kill the Lights - Light Painting Stop Motion Animation

Stworzenie animacji za pomocą malowania światłem jest pracochłonne i wymaga sporej ilości czasu. Jest to jednak ciekawa odskocznia od tradycyjnej fotografii i pozwala rozwijać kreatywność i przenosić nasze wyobrażenia na zdjęcia.

Lightspeed - Light Painting Stop Motion Animation

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)