Pamiętasz Pokemony? Pikachu istnieje naprawdę i żyje w Australii

Pamiętasz Pokemony? Pikachu istnieje naprawdę i żyje w Australii

Pamiętasz Pokemony? Pikachu istnieje naprawdę i żyje w Australii
Paweł Ziemiński
05.12.2018 09:34, aktualizacja: 26.07.2022 16:02

Chyba każdy z nas pamięta szał na Pokemony, który zaczął się 20 lat temu i który w zasadzie trwa do dziś. Wiele osób próbowało odnaleźć wyimaginowane zwierzaki w prawdziwym świecie, lecz im się nie udało… do dziś! Zobaczcie to piękne stworzenie, wygląda jak jeden z głównych bohaterów bajki.

Do kliniki weterynaryjnej Boronia Veteriary Clinic w australijskim Melbourne trafiło bardzo wyjątkowe zwierzę. Jest to nietypowo ubarwiona kitanka lisia, czyli mały torbacz z rodziny pałankowatych. Sam gatunek jest bardzo popularny, ale nie w takim ubarwieniu.

Ze względu na swoje umaszczenie zwierzątko zostało nazwane Pikachu, ponieważ przypomina jednego z głównych bohaterów bajki Pokemon, czyli żółtego chomiko-szczura, rażącego prądem i mającego swoje humorki. Kitanka ma około 5 miesięcy i musiała spaść z pleców swojej matki. Zwierzę czuje się dobrze, ale jest niespokojnie – nic dziwnego, maleństwo w tym wieku powinno być pod opieką swoich rodziców, a nie być wśród ludzi.

Obraz

Z drugiej strony, nietypowe futro tego okazu torbacza mogłoby utrudnić mu funkcjonowanie w naturalnym środowisku. Przeważnie są one szare lub brązowe, dzięki czemu łatwiej jest im się chować na drzewach. Zwierzę z jasnym umaszczeniem zwracałoby uwagę drapieżników, więc pewnie długo by nie pożyło. Niestety, w prawdziwym świecie nasz Pikachu nie odepchnie ich piorunem...

Decyzja o wypuszczeniu zwierzęcia na wolność nie została jeszcze podjęta. Istnieje szansa, że weterynarze będą szukali mu bezpiecznego domu. Chwilowi opiekunowie kitanki wspominają, że na obrzeżach miasta były widziane okazy o podobnym umaszczeniu, ale znacznie starsze. Ludzie coraz częściej zgłaszają istnienie podobnych stworzeń w trosce o ich bezpieczeństwo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)