Panasonic ADA - nośnik na 50 lat

Panasonic ADA - nośnik na 50 lat
Panasonic ADA - nośnik na 50 lat
Mateusz Gołąb

24.11.2009 14:00, aktual.: 02.08.2022 09:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ADA to Advanced Disc for Archive - optyczny dysk bazujący na technologii Blu-Ray, który pozwala przez długie lata przechowywać na nim bezpiecznie dane. Przeznaczony głównie dla branży medycznej wydaje się też być idealny do przechowywania zdjęć. Oczywiście za odpowiednią cenę.

Dyski ADA będą dostępne w kasetce i wymagają odpowiedniego napędu do zapisania i odczytania. Dane zapisywane są w technologii zmiennofazowej przez laser niebiesko-fioletowy (405 nm), co ma minimalizować ilość błędów podczas operacji zapisu.

Ma on umożliwić zapis do 50 GB danych i ich bezpieczną archiwizację przez okrez 50 lat w pomieszczeniu o temperaturze 25 stopni Celsjusza i wilgotności 80 %. Kasetka w jakich umieszczone będą dyski ADA zabezpieczają delikatny nośnik przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tej chwili dostępne są wersje o pojemności 25 GB i 50 GB.

Dostępne napędy to zewnętrzny z interfejsem USB 2.0 oraz wewnętrzny z SATA. Będą one także umożliwiały zapis i odczyt dysków Blu-ray, DVD-RAM, DVD-R i DVD-RW jak i odczyt CD. Cen na razie nie znamy.

Źródło: CDRinfo

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)