Panasonic Lumix DC-FT7 - pierwszy wytrzymały kompakt z wizjerem elektronicznym

Panasonic Lumix DC‑FT7 - pierwszy wytrzymały kompakt z wizjerem elektronicznym

Panasonic Lumix DC-FT7 - pierwszy wytrzymały kompakt z wizjerem elektronicznym
Monika Homan
14.05.2018 07:20, aktualizacja: 14.05.2018 10:44

Panasonic wkracza na rynek aparatów kompaktowych do zadań specjalnych. Nowy model Panasonic Lumix DC-FT7 to wodo i wstrząsoodporny aparat kompaktowy, który po praz pierwszy wyposażony został w elektroniczny wizjer.

Panasonic Lumix DC-FT7 to pierwszy wodo i wstrząsoodporny aparat kompaktowy z wbudowanym wizjerem elektronicznym. Ma on około 0,5 cm wielkości i oferuje rozdzielczość 1,17 miliona punktów. Pozwoli na łatwiejsze fotografowanie w mocnym słońcu.

Obraz

Aparat wyposażony został w 20,4-megapikselową matrycę MOS, o rozmiarze 1 na 2,3 cala. Zastosowana optyka to obiektyw 28-128 mm o świetle f/3,3-5,9. Zdjęcia, których nie można niestety zapisać w formacie RAW, możemy przeglądać na 3-calowym ekranie bez funkcji dotyku.

Obraz

FT-7 ma 49-punktowy autofokus z technologią detekcji kontrastu. Aparat nagrywa filmy w rozdzielczości 4K, w 24 klatkach na sekundę, ale również został wyposażony w tryb 4K PHOTO, który pozwala stworzyć 8-megapikselowe zdjęcia z klatek nagranego filmu. W jakości Full HD nakręcimy filmy w 30 kl./s, a kiedy obniżymy rozdzielczość do HD 720p, klatkaż wzrośnie do 120 kl./s i będziemy mogli nagrywać filmy w zwolnionym tempie.

Jeśli chodzi o ilość zdjęć na sekunę, FT-7 ma się czym pochwalić, bo wykona ich aż 10.

Obraz

To, co jest najistotniejsze w konstrukcji tego aparatu, to jego wodoszczelność – możemy zanurzyć się z nim na głębokość 31 metrów. Producent zapewnia też, że absorbuje on siłę uderzenia z wysokości 2 metrów na twardą powierzchnie. Odporny jest też na niskie temperatury – może pracować przy -10 stopniach Celsjusza.

Obraz

Dodatkowo aparat posiada wbudowaną lampe błyskową oraz diodę LED, która pomoże przy filmowaniu w trudnych warunkach oświetleniowych.

Panasonic Lumix DC-FT7 będzie dostępny na początku lata w cenie 449.99 dolarów. Nie znamy jeszcze polskiej ceny, ale wiemy, że dostępne będą 3 wersje kolorystyczne – czarna, niebieska i pomarańczowa.

Obraz

FT-7 to kolejny aparat "wszystkoodporny", który sprawdzi się podczas wakacyjnych wypadów, kiedy aparat narażony jest na trudne warunki – wodę piasek i upadki z wysokości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)