Panasonic 14‑42 mm f/3,5-5,6 MEGA O.I.S - uniwersalny zoom do M 4/3

Panasonic G VARIO 14-42mm f/3,5-5,6 ASPH MEGA O.I.S - uniwersalny zoom do Mikro Cztery Trzecie
Panasonic G VARIO 14-42mm f/3,5-5,6 ASPH MEGA O.I.S - uniwersalny zoom do Mikro Cztery Trzecie
Krzysztof Basel

07.03.2010 13:50, aktual.: 01.08.2022 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

FOI 2010. Panasonic G VARIO 14-42 mm f/3,5-5,6 ASPH MEGA O.I.S. to następcę typowego "kita" firmy Panasonic do systemu Mikro Cztery Trzecie. Obiektyw to jedna z pierwszych nowości na trwających właśnie w tragach Focus On Imaging w Birmingham.

Obraz

Nowy uniwersalny zoom Panasonika będzie teraz standardowym szkłem sprzedawanym wraz z aparatami tej marki z wymiennymi obiektywami. Popularny "kit" posiada ogniską w zakresie 14-42 mm, czyli odpowiednik 28-84 mm dla małego obrazka 35 mm. Konstrukcja nie różni się zbytnio w porównaniu z poprzednikiem. Obiektyw pozbawiono wyłącznika stabilizacji obrazu oraz został wyposażony w plastikowy bagnet.

Informacja prasowa:

Dzięki bardzo małym rozmiarom i niewielkiej wadze, model LUMIX G VARIO 14-42mm / F3,5-5,6 ASPH. / MEGA O.I.S. jest niezwykle łatwy w przenoszeniu. Oferuje uniwersalny zakres zoomu, wynoszący 14-42 mm (odpowiednik 28-84 mm w aparatach na klisze 35mm). Sprawdza się on w szerokim zakresie scen, od dynamicznych krajobrazów aż po fotografię portretową. Obiektyw ten charakteryzuje się doskonałym kontrastem w całym zakresie przybliżania. Zastosowanie soczewek asferycznych poprawia charakterystykę optyczną, minimalizując zniekształcenia nawet w szerokim kącie 28 mm. Ta znakomita pod względem optycznym konstrukcja wykorzystuje wewnętrzny mechanizm ustawiania ostrości bazujący na silniku krokowym. Zapewnia to płynne działanie, pozwalające w pełni cieszyć się szybkim autofokusem w aparatach z serii

LUMIX G.

Nowy model  LUMIX G VARIO 14-42mm / F3,5-5,6 ASPH. / MEGA O.I.S. wykorzystuje mechanizm optycznej stabilizacji obrazu Panasonic MEGA O.I.S., który bardzo ułatwia wykonywanie ostrych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu, ponieważ niweluje efekt drgania rąk. Jeżeli obiektyw zamontowany jest na aparatach z rodziny Lumix G Micro System, wówczas użytkownicy mogą wykorzystać mechanizmy kontrastowego AF oraz szeregu wygodnych funkcji, które na nim bazują.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi zaledwie 30 cm nawet przy maksymalnym zoomie. Nowy obiektyw zapewnia maksymalne powiększenie fotograficzne na poziomie 0,32x (odpowiednik dla aparatów 35 mm). Okrągła przysłona zbudowana z siedmiu listków nadaje zdjęciom atrakcyjnej gładkości w obszarach będących poza polem ostrości, nawet jeżeli jest szeroko otwarta. W obiektywie zastosowano wielokrotnie powlekane soczewki, które zmniejszają do absolutnego minimum odblaski i refleksy, co pozwala uzyskać świetne parametry optyczne.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)