?Dotykowy? Panasonic Lumix DMC-FX500

?Dotykowy? Panasonic Lumix DMC‑FX500

Kepifil
19.03.2008 22:09, aktualizacja: 02.08.2022 11:18

Ten model jest najlepszym ze stylowej serii FX. Po pierwsze posiada 10, 1 megapikselową matrycę, po drugie ma 25 milimetrowy szerokokątny obiiekty Leica DC, który umożliwia pięciokrotne powiększenie optyczne. Ale to co najważniejsze w tym aparacie to hybrydowe sterowanie funkcjami realizowane za pomocą pokręteł i przycisków na dotykowym ekranie LCD.

Najważniejszy w aparacie jest obiektyw. W Panasonicu jest to obiektyw Leica DC z 5-krotnym powiększeniem optycznym, który zapewnia ultraszerokokątny kąt. W porównaniu z tradycyjnym obiektywem 35 mm zakres ogniskowych, zaczyna się na ekwiwalencie 25 milimetrów i kończy 125 milimetrach. Obiektyw zawiera 4 soczewki asferyczne z 6 powierzchniami asferycznymi oraz nowo opracowaną, wklęsłą soczewkę o nierównej grubości i bardzo wysokim współczynniku załamania światła (Extra High Refractive Index Aspherical, EA).

Z tyłu odnajdziemy duży 3-calowy ekran LCD, dzięki któremu nie tylko wykadrujemy zdjęcia, ale obsłużymy wszystkie funkcje aparatu. Większość funkcji dostępnych jest za pomocą pokręteł czy przycisków, ale część z nich dostępne jest za pomocą dotykowego ekranu. Oznacza to, że jednym dotknięciem możemy wyznaczyć punkt ustawienia ostrości i ekspozycji.

Aparat umożliwia również rejestrowanie filmów w rozdzielczości 1280 x 720 z prędkością 30 klatek na sekundę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)