Dotychczas na rynku pojawił się Panasonic G1 (12 września 2008 r. ), którego już się niestety nie produkuje. Następnie Panasonic GH1 ( 3 marca 2009 r.), również nie produkowany. Kolejne modele G2 i G10 trafiły do sprzedaży jednocześnie (7 marca 2010 r.). G10 należał swego czasu do moich faworytów i przebijał nawet legendarnego Olympusa mju II, który był wówczas rezydentem w mojej kieszeni podczas każdego wyjścia z domu.
Następnym modelem Panasonica był GH2, który ukazał się na rynku 21 września 2010 r. By utrzymać rytm, Panasonic powinien przedstawić nowy sprzęt, a konkretnie Panasonica G3 już w maju 2011 r. Donosi o tym bardzo wiarygodne źródło - Photorumors.com.
Źródło: PHOTORUMORS.COM