Panasonic Lumix DMC-LX5 - profesjonalny kompakt z wyższej półki

Panasonic Lumix DMC‑LX5 - profesjonalny kompakt z wyższej półki

Panasonic Lumix DMC-LX5 - profesjonalny kompakt z wyższej półki
Panasonic Lumix DMC-LX5 - profesjonalny kompakt z wyższej półki
Krzysztof Basel
21.07.2010 09:13, aktualizacja: 01.08.2022 15:13

Na następcę cenionego Panasonika Lumix DMC LX3 trzeba było czekać aż 2 lata. Warto było, bo dzisiaj japoński producent zaprezentował model Lumix DMC-LX5, który zapowiada się bardzo interesująco. Oprócz drobnych zmian w wyglądzie LX5 otrzymał nowy obiektyw, procesor obrazu Venus Engine FHD oraz przeprojektowaną matrycę.

Informacja prasowa:

Warszawa, 21 lipca 2010 r. - Panasonic z dumą przedstawia od dawna oczekiwany model DMC-LX5, następcę DMC-LX3, cenionego na całym świecie zwłaszcza przez zawodowych fotografów, kończąc tym samym dwuletni okres ciszy. Aparaty kompaktowe klasy wyższej, do których należy LX-5, wyróżniają się znakomitą jakością obrazu i kreatywnymi środkami wyrazu. Nowy model w ofercie firmy Panasonic otrzymał nowy, całkowicie przeprojektowany obiektyw, przetwornik CCD oraz układ przetwarzania obrazu, a także szereg innych usprawnień i ulepszeń.

Najnowszy, superjasny (F2.0) obiektyw szerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać zadziwiające, bardzo realistyczne zdjęcia o niezwykłej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm zapewnia olbrzymi obszar widzenia, zaś optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm) sprawia, że model LX5 jest jeszcze bardziej wszechstronny.

Ceniony przetwornik CCD z modelu LX3, o rozdzielczości 10,1 megapiksela, oferuje teraz szerszy zakres dynamiczny dzięki zwiększeniu jego czułości ?i nasycenia. Zmodyfikowany układ Venus Engine FHD zapewnia bardziej zaawansowane przetwarzanie sygnału zarówno podczas fotografowania, jak ?i nagrywania filmów. Wysoka czułość nowego przetwornika, a także doskonalsze przetwarzanie sygnału wynoszą jakość obrazu na nowy poziom, zwłaszcza przy słabym oświetleniu.

Jeżeli chodzi o nagrywanie filmów, DMC-LX5 obsługuje standard AVCHD Lite, który pozwala nagrywać długie filmy w wysokiej jakości HD. Dostępny jest też tradycyjny format motion JPEG. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg kreatywnych opcji, m.in. tryby kreatywny film, mój kolor i film, które pozwalają na większą ekspresję nie tylko podczas fotografowania, ale także podczas nagrywania filmów.

Zewnętrzną konstrukcję ulepszono z myślą o jak najwygodniejszej obsłudze. Pogrubiony uchwyt ułatwia trzymanie, zaś nowe wciskane pokrętło pozwala szybciej wybrać różne funkcje i ustawienia. Aparat jest wyposażony w złącze do zaawansowanych akcesoriów, takich jak opcjonalny wizjer typu Live View, gwarantujący dobrą widoczność także podczas fotografowania przy silnym świetle słonecznym. W opcjach proporcji obrazu dodano kwadratowy format 1:1, który można aktywować przełącznikiem z boku tubusu obiektywu.

Przeprojektowano również duży, 3-calowy wyświetlacz Intelligent LED LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów. Zastosowano w nim podświetlenie LED o wysokim wskaźnik CRI (Color Rendering Index, wskaźnik odwzorowania kolorów), co znakomicie poprawiło reprodukcję kolorów. Dzięki temu obraz na wyświetlaczu jest zadziwiająco czytelny zarówno podczas fotografowania, jak i odtwarzania zdjęć w dowolnych warunkach, od ciemności nocy aż po silne słońce. Pomimo wysokich osiągów i zachowania rozmiarów korpusu aparatu, udało się wydłużyć czas pracy na akumulatorach. Pojedyncze ładowanie starcza na wykonanie 400 zdjęć (wg standardów CIPA).

DMC-LX5 to kieszonkowy aparat dla profesjonalistów, zaawansowanych amatorów i użytkowników chcących wejść na wyższy poziom fotografii. Zapewnia doskonałą jakość obrazu i kreatywność, wspierane najnowocześniejszymi technologiami optycznymi i cyfrowymi firmy Panasonic. DMC-LX5 wynosi na jeszcze wyższy poziom potencjał kreatywnej ekspresji, jaki oferują aparaty kompaktowe. *odpowiednik w aparacie na klisze 35mm: 24-90mm

  1. Wysokiej jakości, superjasny (F2.0) obiektyw ultraszerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON o minimalnych zniekształceniach

DMC-LX5 jest wyposażony w nowy obiektyw ultraszerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON o jeszcze wyższej rozdzielczości i jasności F2.0. Ta superjasna optyka wysokiej klasy została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu zoomu optycznego z 2,5x (60 mm) w LX3 do 3,8x (90 mm), dzięki czemu aparat jest bardziej wszechstronny w różnych ujęciach, włączając w to portrety. Obiektyw F2.0 jest mniej więcej dwa razy jaśniejszy od obiektywu F2.8, choć i ten uznaje się już za jasny. Takie parametry pozwalają stosować krótsze czasy migawki, a co za tym idzie, wykonywać czyste, ostre, pozbawione rozmazanych fragmentów zdjęcia przy słabym oświetleniu. Ten zaawansowany obiektyw ułatwia też robienie zdjęć z estetycznym, miękkim tłem dzięki małej głębi ostrości zapewnianej przez dodatkowe światło.

Obiektyw superszerokokątny 24mm, rzadko spotykany w aparatach kompaktowych, daje szersze możliwości kompozycyjne. Optyka LEICA DC VARIO- SUMMICRON minimalizuje zniekształcenia przy szerokokątnej ogniskowej, pozwalając uzyskać zadziwiające, realistyczne zdjęcia o niezwykłej rozdzielczości i szczegółowości. LX5 rejestruje obszar o około 213% większy w porównaniu do osiągów normalnego aparatu 35 mm, i około 136% większy od tego, co może zaoferować obiektyw szerokokątny 28 mm.

Obiektyw składa się z 10 elementów w 9 grupach, w tym 3 soczewek asferycznych z 5 powierzchniami asferycznymi. Dowodem na bezkompromisową jakość obrazu oferowaną przez obiektyw ultraszerokokątny LEICA DC VARIO-SUMMICRON 24 mm są minimalne zniekształcenia, wysoka rozdzielczość, ograniczone do minimum zakłócenia, takie jak abberacja chromatyczna, odblaski i refleksy.

Dzięki nowej technologii inteligentnej rozdzielczości aparat LX5 oferuje funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik powiększenia mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet przy powiększeniu cyfrowym. Oznacza to, że 3,8-krotne powiększenie optyczne można wirtualnie zwiększyć do 5-krotnego. Co więcej, dostępna jest funkcja Extra Optical Zoom, która zwiększa współczynnik zoomu do 6,7x (przy rozdzielczości 3 megapikseli), wykorzystując środkową część dużej matrycy MOS do jeszcze większego przybliżenia fotografowanych obiektów. Przysłona irysowa umożliwia ręczną, precyzyjną regulację apertury.

*odpowiednik w aparacie na klisze 35mm: 24-90mm

  1. Nowy, czuły przetwornik CCD 1/1,63 cala o rozdzielczości 10,1 megapiksela i szerszym zakresie dynamicznym

Poprzednik opisywanego aparatu, DMC-LX3, odegrał ważną rolę w zakończeniu wojny na liczbę pikseli. Stało się tak dzięki zastosowaniu w nim przetwornika CCD 1/1,63 cala przy rozdzielczości 10,1 megapiksela. Zabieg ten pozwolił uzyskać niespotykaną jak na aparaty kompaktowe jakość obrazu, a nawet stworzyć nową kategorię premium na rynku modeli kompaktowych. Przetwornik CCD z modelu LX3, wysoko oceniany przez specjalistów z całego świata, został przeprojektowany w taki sposób, aby poszerzyć zakres dynamiczny, zwiększając czułość o około 31% i nasycenie o około 38%*. Jest to możliwe dzięki ulepszonej konstrukcji obiektywu o wyższej koncentracji światła, a także usprawnionym fotodiodom, które skuteczniej przetwarzają bogatszy sygnał.

Dzięki temu powstaje obraz o wysokiej rozdzielczości i pozbawiony szumów, nawet w przypadku fotografowania z wysoką czułością. Także przejścia tonalne w wysoce kontrastowych ujęciach wyróżniają się bogactwem informacji, co zawdzięczają bardzo szerokiemu zakresowi dynamicznemu. Wysoka czułość przetwornika CCD oraz jasność obiektywu sprawiają, że minimalne oświetlenie, jakiego wymaga DMC-LX5 w przypadku nagrywania filmów, to zaledwie 3 luksy.

Tradycyjnym sposobem na uzyskanie obrazu w formacie 3:2 lub 16:9 jest skadrowanie ujęcia z formatu 4:3, ale takie podejście nie pozwala w pełni wydobyć zalet wspomnianych proporcji. Jednakże przetwornik CCD w modelu DMC-LX5 potrafi odwzorować obrazy zarejestrowane obiektywem z ogniskową od 24 mm do 90 mm w każdym z trzech formatów: 4:3, 3:2 i 16:9. Dzięki temu w dowolnej sytuacji można zarejestrować dynamiczne, ekspresyjne obrazy o szerokiej perspektywie. Tryb Multi Aspect pozwala zapisać zdjęcie we wszystkich trzech proporcjach jednocześnie, dzięki czemu fotograf ma szansę wybrać optymalne ujęcie już po wykonaniu zdjęcia.

*Wewnętrzne porównanie z DMC-LX3, przeprowadzone przez firmę Panasonic.

  1. Nowy procesor Venus Engine FHD zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno zdjęć, jak i filmów

W modelu DMC-LX5 zastosowano nowy procesor obrazu Venus Engine FHD, który wyróżnia się jeszcze wyższą szybkością i wydajnością, a jednocześnie zastosowaniem technologii Intelligent Resolution. Umożliwia on rejestrowanie pięknych zdjęć i filmów w rozdzielczości HD dzięki wyższej jakości przetwarzania sygnału. Potrójny procesor w spektakularny sposób przyspiesza przetwarzanie obrazu, uzyskując jednocześnie znakomite wyniki w redukcji szumów. Układ Venus Engine FHD charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, dzięki czemu pozwala na nagrywanie długich filmów w formacie AVCHD Lite oraz udostępnianie zarówno zdjęć, jak i dźwięków przez złącze HDMI.

Jednocześnie wielozadaniowy układ Venus Engine FHD zapewnia wyjątkowo krótki czas reakcji. Opóźnienie zwolnienia migawki wynosi zaledwie 0,007 sekundy, a błyskawiczna reakcja aparatu w połączeniu z ultraszybkim autofokusem (Sonic Speed AF, przyspieszenie o około 40%*) ułatwia robienie zdjęć pod wpływem nagłego impulsu.

Technologia inteligentnej rozdzielczości zapewnia automatyczne wykrywanie krawędzi, szczegółowych faktur oraz delikatnych gradacji. Części krawędzi są uwydatniane zapewniając wyraźniejsze obrysy z delikatnym zaznaczeniem faktur umożliwiając zdefiniowanie szczegółów. Jeśli chodzi o miękkie gradacje, procesor Venus Engine FHD wygładza je z wykorzystaniem ulepszonego procesu redukcji szumów. Poza wzmocnieniem ostrości innowacyjna technologia Inteligentnej rozdzielczości zapewnia w najbardziej efektywny sposób dokładne przetwarzanie sygnału piksel po pikselu. W rezultacie zdjęcia i filmy są naturalnie klarowne, ostre i bardzo szczegółowe. Technologia inteligentnej rozdzielczości oferuje również funkcję inteligentnego zoomu, która zwiększa współczynnik zoomu mniej więcej 1,3-krotnie, zachowując wysoką jakość obrazu nawet przy powiększeniu cyfrowym. Szczegóły obrazu rejestrowanego w trybie wysokiej czułości zazwyczaj są tracone w procesie redukcji szumów, ale technologia inteligentnej rozdzielczości je zachowuje.

Pomimo wysokich osiągów układ Venus Engine FHD wyróżnia się lepszą efektywnością wykorzystania energii, dzięki czemu czas pracy na akumulatorach modelu DMC-LX5 został wydłużony do 400 zdjęć (CIPA) na jednym ładowaniu.

  • W porównaniu do DMC-LX3, używając 1-punktowego autofokusa, przy ustawieniu obiektywu w pozycji szerokokątnej.
  1. Zachowaj wspomnienia w filmach ? ciesz się filmami video tak samo, jak fotografią

Aparat DMC-LX5 potrafi nagrywać filmy nie tylko w formacie Motion JPEG, ale także jako AVCHD Lite. Format AVCHD niemal podwaja czas rejestrowania w jakości HD w porównaniu z konwencjonalnym formatem Motion JPEG. Jakość obrazu jest bardzo wysoka dzięki nowej technologii inteligentnej rozdzielczości. LX5 jest również wyposażony w technologię Dolby Digital Creator do rejestrowania dźwięku wysokiej jakości.

Możliwości aparatu DMC-LX5 wykraczają daleko poza zwykłe rejestrowanie filmów HD. Oprócz funkcji dostępnych w konwencjonalnych aparatach cyfrowych DMC-LX5 oferuje tryb filmowania kreatywnego, w którym użytkownik może ręcznie ustawić czas otwarcia migawki i przesłonę, aby kręcić jeszcze ciekawsze filmy. Zmiana szybkości migawki pozwala uzyskać specjalne efekty i nadaje się zwłaszcza do filmowania szybko poruszających się obiektów. Sterowanie przesłoną przydaje się wtedy, kiedy kilka obiektów znajduje się w różnych odległościach, a użytkownik chce wyróżnić jeden z nich. Tryb My Color, opisany bardziej szczegółowo w dalszej części, jest także dostępny podczas nagrywania filmów.

W trybie filmowania można także korzystać z zoomu optycznego. Za pomocą nowej funkcji Video Divide użytkownik może podzielić video na dwie części, aby je skrócić lub usunąć niepotrzebną część bezpośrednio z poziomu aparatu. Technologia inteligentnej rozdzielczości pozwala wyciąć zdjęcie z filmu zarejestrowanego przez aparat. Dostępna jest też funkcja Wind Cut, która umożliwia redukcję większości zewnętrznych zakłóceń spowodowanych wiatrem. Superjasny obiektyw LEICA DC VARIO-SUMMICRON (F2.0) oraz przetwornik CCD o wysokiej czułości sprawiają, że minimalny poziom wymaganego oświetlenia to zaledwie 3 luksy.

Popularny tryb iA (inteligentny automatyczny) jest dostępny również podczas filmowania. POWER O.I.S. (optyczny stabilizator obrazu), funkcja wykrywania twarzy i inteligentny selektor scen pozwalają łatwo kręcić doskonałe filmy. Inteligentny selektor scen automatycznie wybiera tryb zwykły, portretowy, makro, krajobrazowy lub słabego światła, aby zoptymalizować jakość obrazu. Funkcja inteligentnej ekspozycji optymalizuje ekspozycję, aby zapobiec prześwietleniu lub niedoświetleniu obrazu.

Zarówno zdjęcia, jak i firmy w formacie AVCHD zarejestrowane na kartach pamięci SD można łatwo obejrzeć na telewizorze Panasonic VIERA TV. Aby odtworzyć zawartość karty, wystarczy włożyć ją do przeglądarki obrazów VIERA (gniazda kart pamięci SDHC/SD) w telewizorze HD Panasonic VIERA albo w odtwarzaczu Blu-Ray DIGA. Można też użyć opcjonalnego kabla mini HDMI, aby wyświetlić zdjęcia i filmy z aparatu LX5 bezpośrednio na telewizorze z wykorzystaniem interfejsu VIERA Link. Pozwala to wykorzystać wszystkie funkcje odtwarzania oferowane przez aparaty Lumix, takie jak pokaz slajdów ze zdjęciami i filmami zintegrowanymi na linii czasu, odtwarzanie według kategorii (użytego trybu tematycznego), wyświetlanie kalendarza itd. Sterowanie zapewnione jest za pomocą zdalnego pilota telewizyjnego.

Ponadto dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD Edition ułatwia przeglądanie i edytowanie zarejestrowanej treści. Ponadto można także załadować pliki wideo do serwisu YouTube lub nagrać je na płytę DVD.

?W europejskim obszarze PAL aparat umożliwia ciągłe rejestrowanie filmu przez 29 minut i 59 sekund.

?W formacie Motion JPEG nie można tworzyć ciągłych nagrań o wielkości przekraczającej 2 GB. Pozostający czas ciągłego zapisu jest wyświetlany na ekranie.

?Podczas rejestrowania filmów w trybie [AVCHD] należy użyć karty pamięci oznaczonej jako ?Class 4? lub szybszej.. Podczas rejestrowania filmów w trybie [MOTION JPEG] należy użyć karty pamięci oznaczonej jako ?Class 6? lub szybszej.

*Klasa prędkości SD oznacza normę prędkości ciągłego zapisu.

  1. Ulepszona obsługa i nieskończone możliwości ekspresji

W celu usprawnienia obsługi, DMC-LX5 został przeprojektowany także od zewnątrz na podstawie opinii od użytkowników poprzedniego modelu DMC-LX3. Rozmiar pozostał niemal bez zmian, ale delikatnie ukształtowany uchwyt ułatwia obsługę nawet przy aktywnym stylu fotografowania. Do aparatu dodano nowe złącze, pozwalające podłączyć opcjonalny wizjer typu Live View (DMW-LVF1). Użytkownicy mają także do wyboru zewnętrzny wizjer optyczny (DMW-VF1), w zależności od preferowanego stylu fotografowania. Obsługa aparatu jest łatwiejsza dzięki nowemu pokrętłu wyboru ustawień. Specjalny przycisk odtwarzania pozwala przejrzeć zdjęcia i powrócić do menu fotografowania w ułamku sekundy. Na tubusie obiektywu znajduje się przełącznik do bezpośredniej zmiany proporcji obrazu. Do wyboru są opcje 4:3, 3:2, 16:9 i nowa 1:1.

W DMC-LX5 pojawił się także nowy tryb My Color, uzupełniający tryb Film, w którym użytkownik wybiera teksturę zdjęcia w taki sposób, w jaki wybiera kliszę. Tryb My Color to specjalna opcja, dzięki której użytkownik może popuścić wodze fantazji. Do wyboru jest 12 opcji kolorystycznych, w tym ekspresyjna, retro, czysta, elegancka, monochromatyczna, dynamiczna sztuka, cień, dziurka od klucza, ziarno kliszy, wysoka dynamika, dynamiczne odcienie czerni i bieli oraz niestandardowa (własne ustawienia koloru / jasności / nasycenia). Dzięki temu uzyskanie interesujących, ekspresyjnych obrazów jest łatwiejsze i zabawniejsze. Użytkownik może dopasować ustawienia w taki sposób, aby najlepiej odpowiadały panującym warunkom i zamiarom twórczym, zyskując bardziej precyzyjną kontrolę nad efektem. Tryb My Color jest dostępny również podczas kręcenia filmów, oferując użytkownikom szerszą gamę środków ekspresji, które można wykorzystać w połączeniu z trybem filmowania kreatywnego.

  1. Jeszcze więcej zabawy i prostsza obsługa ? dodatkowe funkcje aparatu

Model DMC-LX5 jest wyposażony w 3-calowy ekran typu Intelligent LCD o wysokiej rozdzielczości, wynoszącej 460 tys. punktów, a także szerokich kątach widzenia. Ekran ma 11 poziomów jasności i automatycznie dopasowuje się do zewnętrznych warunków oświetleniowych, zapewniając dobrą widoczność w każdej sytuacji. Duży wyświetlacz odzwierciedla drobne szczegóły, a zatem umożliwia sprawdzenie ostrości przed zrobieniem zdjęcia. Pełni też funkcję małej przeglądarki, pozwalając na wspólne oglądanie filmów i zdjęć w gronie przyjaciół. Specjalna powłoka antyrefleksyjna eliminuje odbicia. Dzięki zastosowaniu podświetlenia LED typu High CRI udało się uzyskać imponującą reprodukcję kolorów, które są niezwykle żywe i zgodne z tym, co zapamiętało nasze oko.

Aby zapewnić bardziej precyzyjną kontrolę, wartość ISO może być ustawiana w odstępach co 1/3 EV. Maksymalne ustawienie to ISO 12800*, pozwalające na fotografowanie w bardzo ciemnych miejscach.

Nowa opcja Step Zoom pozwala ustawić zakres zoomu na 24 mm, 28 mm, 35 mm, 70 mm lub 90 mm za pomocą prostego menu. Odbywa się to na podobnej zasadzie jak zmiana obiektywu stałoogniskowego w cyfrowych lustrzankach. Maksymalna dostępna opcja to 800 mm, jeżeli połączy się funkcję inteligentnego i cyfrowego zoomu.

DMC-LX5 oferuje zaawansowane funkcje, które spełnią oczekiwania zaawansowanych użytkowników, ale jednocześnie jest wystarczająco prosty w obsłudze, aby mógł być komfortowo używany przez początkujących, których wspiera inteligentny tryb iA. W trybie rejestrowania zdjęć dostępne są mechanizmy POWER O.I.S. (optyczna stabilizacja obrazu), rozpoznawanie twarzy, śledzenie autofokusa, inteligenta kontrola ISO, inteligentny wybór programu tematycznego i inteligentna ekspozycja, zaś podczas nagrywania filmów użytkownik ma do dyspozycji POWER O.I.S., wykrywanie twarzy, inteligentny wybór programu tematycznego i inteligentną ekspozycję. Po włączeniu trybu iA wszystkie te funkcje zaczynają działać automatycznie, więc można robić zdjęcia bez regulowania ustawień za każdym razem, kiedy zmienią się warunki. Można łatwo i bez problemów robić zdjęcia w każdej sytuacji i cieszyć się klarownymi, pięknymi obrazami.

  • W trybie rozdzielczości 3 megapikseli.
  1. Bogata oferta dodatkowych akcesoriów

LUMIX DMC-LX5 oferuje szeroką paletę opcji do wyboru, by nie przepuścić żadnej okazji do fotografowania i filmowania. Nowe złącze do akcesoriów pozwala podłączyć opcjonalny wizjer typu Live View o regulowanym położeniu. Oferuje on powiększenie 1,04x (0,52x*), rozdzielczość 202 tys. punktów i 100-procentowe pokrycie pola widzenia, gwarantując komfortową obsługę nawet w silnym świetle słonecznym.

Wizjer Live View: DMW-LVF1

Zewnętrzny wizjer optyczny: DMW-VF1

Konwerter szerokokątny: DMW-LWA52 NOWOŚĆ

Przejściówka do obiektywu ? konwertera: DMW-LA6 NOWOŚĆ

Osłona MC: DMW-MC52

Filtr ND: DMW-LND52

Filtr PL: DMW-LPL52

Zewnętrzna lampa błyskowa: DMW-FL220 (GN22) / DMW-FL360 (GN36) / DMW-FL500 (GN50)

Osłona z prawdziwej skóry: DMW-CLX5 NOWOŚĆ

Zestaw akumulatorów: DMW-BCJ13 NOWOŚĆ

Dołączone oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD Edition

Do aparatu DMC-LX5 dołączona jest najnowsza wersja ekscytującego oprogramowania PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD. Aplikacja błyskawicznie się uruchamia i bardzo szybko wczytuje obrazy. Może posłużyć do sortowania i porządkowania nie tylko nowych zdjęć, ale także tych, które już znajdują się w komputerze. Dysponuje funkcją rozpoznawania twarzy, która automatycznie wykrywa zarejestrowane wcześniej twarze na obrazach. Dzięki temu pozwala automatycznie posortować zdjęcia wg osób, które się na nich znajdują, bez konieczności ich ręcznego układania. Dostępne są także pokazy slajdów z wieloma efektami, a muzyka w tle może pochodzić z biblioteki iTunes. Wbudowane narzędzie umożliwia bezpośrednie wysyłanie filmów do serwisu YouTube, również w jakości HD. Pozwala także tworzyć panoramy 360 stopni w formacie MOV. Jest to szczególnie proste, jeśli w aparacie włączony jest tryb Panorama Assist. Oprogramowanie PHOTOfunSTUDIO 5.0 HD Edition zapewnia użytkownikom szereg wyjątkowych korzyści. Sprawia, że przeglądanie, edytowanie i archiwizowanie zdjęć oraz filmów staje się znacznie łatwiejsze i ciekawsze.[block position="inside"]1615[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)