Panasonic Lumix G100 – stworzony do wlogowania

Panasonic Lumix G100 – stworzony do wlogowania24.06.2020 11:23
Panasonic Lumix G100 – stworzony do wlogowania

Firma Panasonic przedstawiła właśnie swój najnowszy model bezlusterkowca – Panasonic Lumix G100. Jest to aparat wszechstronny, jednak głównie kierowany jest do kreatywnych twórców i wlogerów. Ma być narzędziem kompletnym. Oto, co znajdziemy w tym maluchu.

Jeśli mówimy o aparacie dla wlogerów, to ten musi dobrze kręcić wideo. Panasonic Lumix G100 pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K 30p lub Full HD. 20,3-megaikselowa matryca Mikro Cztery Trzecie pozwoli zarejestrować obraz o znacznie większej ilości detali niż te w aparatach kompaktowych lub smartfonach. Wyższe osiągi zapewni ona również w gorszych warunkach oświetleniowych.

Matryca w rozmiarze MFT jest wspierana przez 5-osiowy hybrydowy system stabilizacji obrazu, co pozwoli nagrywać nieporuszone filmy w ruchu. Panasonic zapewnia również o najwyższej jakości dźwięku. Panasonic Lumix G100 ma zbudowany zintegrowany system dźwiękowy OZO Audio firmy Nokia jako pierwszy bezlusterkowiec na świecie. Ma trzy wewnętrzne mikrofony, które zapewnią czysty i żywy dźwięk. Aparat śledzi głos wykrytej osoby i przełącza automatycznie na najbardziej odpowiedni tryb w zależności od sytuacji. Producent zapewnia, że nie będzie konieczna inwestycja w zewnętrzny mikrofon.

420701085670659912

Panasonic Lumix G100 został wyposażony w tryb Video Selfie, co pozwoli lepiej nagrać samemu film mówiony do aparatu – ten rozpozna lepiej osobę przed obiektywem i będzie kontrolował pierwszy plan oraz tło. Pojawił się również efekt zwolnionego tempa oraz tryb Time Lapse. Panasonic Lumix G100 ma wbudowaną możliwość rejestracji w VLogL oraz funkcję LUT. Dodatkiem jest opcja Panasonic 4K Photo, która pozwoli wyciągnąć stopklatkę z filmu nagranego z prędkością 30 kl./s.

Na tyle aparatu znalazł się 3-calowy ekran dotykowy, który można ustawić pod dowolnym kątem oraz wysokiej jakości oraz wizjer elektroniczny EVF. Funkcja Frame Marker sprawdzi kompozycję w różnych proporcjach, a wskaźnik ramki REC wyświetli przyciągającą wzrok czerwoną ramkę pokazującą, kiedy kamera nagrywa.

420701085670856520

Nowością jest uchwyt do statywu DMW-SHGR1 pozwoli na trzymanie aparatu w ręce podczas nagrywania w wygodny sposób, ale również na ustawienie go na powierzchni, ponieważ rozkłada się do formy małego statywu. Dzięki połączeniu z aparatem przez USB, uchwyt pozwala na kontrolowanie nagrywania oraz zwalniania migawki i włączenia/wyłączenia trybu uśpienia.

Aparat waży 422 gramy. Jako dodatek, warto wiedzieć, że można go ładować przez port USB z powerbanka. Panasonic Lumix G100 został wyposażony w łączność Bluetooth oraz Wi-Fi, które służą m.in. do przesyłania zdjęć na urządzenia mobilna przez aplikacje LUMIX Sync dostępną na iOS oraz Androida.

Nie znamy jeszcze polskiej ceny ani dostępności aparatu.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)