Panasonic Lumix GF5 już za tydzień?

Panasonic Lumix GF5
Panasonic Lumix GF5
Dominik Herman

29.03.2012 11:00, aktual.: 26.07.2022 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na giełdzie plotek pojawiła się spodziewana data zapowiedzi nowego bezlusterkowego aparatu Panasonic Lumix GF5. Cyfrówka miałaby zostać zaprezentowana już 5 kwietnia (czyli dokładnie za tydzień), a pierwsze dostawy na rynku japońskim spodziewane są na 26 kwietnia.

Lumix GF5 będzie następcą modelu GF3 kierowanego na rynek masowy do osób szukających aparatu lepszego od zaawansowanego kompaktu ze zintegrowanym obiektywem. Pominięcie numeru 4 w nazwie bezlusterkowca nie jest przypadkowe – w krajach azjatyckich ta liczba wiąże się z pechem, podobnie jak u nas trzynastka.

Czego można się spodziewać? Na pewno niezmieniona pozostanie rozdzielczość zdjęć. Matryca w GF5 ma mieć ciągle 12 megapikseli, jednak uzyskany z niej obraz będzie się charakteryzował mniejszym zaszumieniem. Zwiększona zostanie maksymalna dostępna czułość – do 12 800 ISO.

Aparat będzie miał bardzo szybki autofokus oraz nowy dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 920 tysięcy pikseli (w miejsce ekranu 460 tysięcy pikseli w GF3). Nie zmieni się format samego urządzenia – korpus będzie poręczny z charakterystycznym łukiem nad bagnetowym mocowaniem obiektywu.

Źródło: Photo Rumors

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)