Panasonic Lumix GH4R - jeszcze bardziej filmowy

Panasonic Lumix GH4R - jeszcze bardziej filmowy

Panasonic Lumix GH4R
Panasonic Lumix GH4R
Redakcja Fotoblogia.pl
02.09.2015 12:59, aktualizacja: 26.07.2022 19:31

Na targach IFA 2015 Panasonic zaprezentuje aparat Lumix DMC-GH4R, będący zaawansowaną wersją modelu Lumix DMC-GH4, a także kompleksową aktualizację oprogramowania dla obecnych użytkowników.

Panasonic Lumix DMC-GH4R ma sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu branży filmowej i oferuje teraz nieograniczone możliwości rejestracji obrazu w standardzie 4K (Cinema 4K: 4096x2160 / 24 kl./s i QFHD 4 K: 3840x2160 / do 30 kl./s w formacie MOV/MP4). Nowością jest też funkcja V-Log L, która oprócz dużej elastyczności, umożliwia także uzyskanie szerszego zakresu dynamicznego w korekcji koloru w postprodukcji (wzrost zakresu dynamicznego z 10 do 12 EV). Polepszono też jakość materiału wideo wypuszczanego przez złącze HDMI, który teraz ma 10-bitową głębię kolorow z próbkowaniem 4:2:2.

Obraz

Nowy Lumix DMC-GH4R ma świetnie współpracować z kamerami Panasonic VariCam, co wynika to z faktu, że zarówno krzywe V Log w przypadku VariCam, jak i V-Log L w przypadku Lumix DMC-GH4R opracowano z charakterystyką zbliżoną do krzywej Cineon, stanowiącą branżowy standard digitalizacji filmowej, co pozwala na korzystanie

z tej samej tablicy kolorów (LUT). Pozostałe parametry są identyczne, co w modelu Lumix GH4.

Większy zakres dynamiczny dzięki funkcji V-Log L
Większy zakres dynamiczny dzięki funkcji V-Log L

Nowe funkcje są dostępne również dla obecnych użytkowników aparatów Panasonic Lumix DMC-GH4 po przeprowadzeniu płatnej aktualizacji oprogramowania do wersji 2.3 w cenie 99 dolarów. Po zakupie i aktualizacji firmware użytkownicy modelu Lumix DMC-GH4 również mogą korzystać z funkcji V-Log L, chociaż nie będą mieli możliwości nieograniczonego nagrywania filmów 4K.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)