Panasonic Lumix S1R i S1 - pełnoklatkowe bezlusterkowce bez kompromisów

Panasonic Lumix S1R i S1 - pełnoklatkowe bezlusterkowce bez kompromisów

Panasonic Lumix S1R i S1 - pełnoklatkowe bezlusterkowce bez kompromisów
Monika Homan
25.09.2018 12:54, aktualizacja: 26.09.2018 09:39

Wiemy już, że firma Panasonic oficjalnie będzie współpracowała z Leiką i Sigmą rozwijając mocowanie L. Potwierdziły się również plotki mówiące o tym, że ma powstać pełnoklatkowy bezusterkowy Lumix, a nawet dwa.

Panasonic ogłosił dziś na konferencji w ramach targów Photokina dwa nowe, pełnoklatkowe bezlusterkowce - Lumix S1R i S1. Pierwszy ma mieć 47-megapikselową matrycę, a drugi 24-megapikselową. Oba będą wyposażone w mocowanie L-mount.

Obraz

Symbol "S" ma oznaczać "specjalistyczny", dla profesjonalistów. Oba modele będą miały możliwość nagrywania filmów 4K w 60 kl./s oraz zostaną wyposażone w system stabilizacji obrazu Dual I.S. Wiele osób ucieszy też fakt, że nowe Lumixy będą miały dwa gniazda na karty pamięci - XQD i SD.

Obraz

Firma nie podaje jeszcze pełnej specyfikacji sprzętu, a jedynie "najciekawsze funkcje". W aparatach z serii S będzie też trzyosiowy, przechylany ekran LCD.

Obraz

Panasonic podkreśla, że ich głównym celem jest dostarczenie profesjonalnym fotografom i filmowcom narzędzia, które pozwala na wiekszą ekspresję. Maja nim być nowe Lumixy S, które "swobodnie przekraczają granicę pomiędzy fotografowaniem a filmowaniem". Aparaty pojawią się na rynku w pierwszej połowie 2019 roku.

Obraz

Jednocześnie Panasonic zapowiedział prace nad trzema nowymi obiektywami z mocowaniem L do serii Lumix S : 50 mm f/1.4, 24-105 mm oraz 70-200 mm. Do 2020 roku firma obiecuje wydać w sumie 10 obiektywów do tego systemu.

Szeroki i jasny zoom dla Micro 4/3

Panasonic nie zapomina jednak o swoim systemie Mikro Cztery Trzecie. Oprócz nowych aparatów, firma zapowiedziała pracę nad obiektywem do serii aparatów G - Leica DG Vario-Summilux 10-25 f/1.7. Będzie to pierwszy zoom z maksymalną przysłoną f/1.7 w całym zakresie. Obiektyw wyposażony został w bezstopniowy pierścień, który pozwala na płynne sterowanie przysłoną, dzięki czemu nadaje się nie tylko do zdjęć, ale również do filmowania.

Obraz

Wsparcie techniczne i usługi

Poza nowinkami technicznymi, firma Panasonic ogłosiła uruchomienie centrali Lumix PRO, która będzie oferować wsparcie i serwis dla profesjonalnych użytkowników serii Lumix. W ramach programu będzie można skorzystać z przeglądów sprzętu, konserwacji obejmującej czyszczenie matrycy, czy kalibrację obiektywu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na skrócony czas wykonania usługi, lub dostęp do wypożyczalni sprzętu.

LUMIX - Through they Eyes of Professionals

Jednocześnie Panasonic poinformował o współpracy z Getty Images. Firma będzie wspierała fotoreporterów, którzy korzystają ze sprzętu Panasonica. Program pod nazwą "Getty Images x Lumix" będzie dostępny od marca 2019 roku. W jego ramach planowanych jest co najmniej 12 projektów, w których znani fotoreporterzy będą opracowywać wybrany przez siebie temat za pomocą sprzętu Panasonica

Aktualizacje serii G

Dowiedzieliśmy się również, że firma Panasonic wypuściła serie aktualizacji do bezlusterkowców z linii G, które w głównej mierze mają poprawić działanie autofokusu oraz działanie aparatu w specyficznych warunkach oświetleniowych takich, jak świetlówki. Aktualizacje obejmuja aparaty Panasonic Lumix GH5, GH5S, G9 i GX9.

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)