Panasonic Lumix TZ200 – podróżny aparat z 15‑krotnym zoomem optycznym i 4K

Panasonic Lumix TZ200 – podróżny aparat z 15-krotnym zoomem optycznym i 4K
Marcin Watemborski

14.02.2018 08:29, aktual.: 14.02.2018 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Panasonic postanowiła wprowadzić do sprzedaży nowy flagowy aparat podróżny – model Lumix TZ200. Na jego pokładzie znalazł się 15-krotny zoom optyczny, możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K oraz 5-osiowy system optycznej stabilizacji obrazu.

Panasonic Lumix TZ200 został wyposażony w obiektyw Leica DC Vario-Elmar 24 mm z 5-osiowym systemem optycznej stabilizacji obrazu Hybrid O.I.S.+, co ma skutecznie redukować zauważalne na obrazie drgania. Szkło umożliwia ostrzenie w odległości zaledwie 3 cm w trybie makro. Zdjęcia zarejestruje 1-calowa matryca MOS.

W aparacie został udoskonalony wizjer LVF (Live View Finder) o rozdzielczości 2330 tys. punktów i powiększeniu 0,53x (odpowiednik klatki 35 mm). Na tyle znalazł się 3-calowy wyświetlacz z funkcją dotykową, o rozdzielczości 1240 tysięcy punktów, który ma ułatwić ręczne ustawianie ostrości.

Nowością jest specjalny silnik liniowy w układzie AF. Rozbudowana została funkcja szykbkiego autofokusu Light Speed AF o technikę uzyskiwania głębi obrazu przez zmniejszenie ostrości (Depth From Defocus). Producent podaje, że ustawianie ostrości trwa zaledwie 0,1 sekundy.

Lumix TX200 został wyposażony w możliwość nagrywania filmów w trybie QFHD 4K w rozdzielczości 3840x2160 30p/25p w formacie MP4. Aparat może zapisać zdjęcia z nagranego filmu w rozdzielczości 8 megapikseli. Funkcja Auto Marking pomoże wybrać najlepsze zdjęcie, natomiast 4K PHOTO ułatwi wykrycie ruchu lub twarzy, ustawi znacznik i umożliwi przejście bezpośrednio do danej klatki po zmianie ujęcia w filmie. Opcja Sequence Composition umożliwi stworzenie zdjęcia typu stromotion. Dzięki 4K Live Cropping będziecie mogli przyciąć kadr już podczas nagrywania i dodać efekt zoomu lub panoramowania. Aparat ma możliwość rejestrowania szybko poruszających się obiektów z prędkością 100 kl./s oraz ma tryb filmu poklatkowego.

Pojawiły się również nowe tryby fotografowania – bracketing ostrości i przysłony. Umożliwiają one automatyczne wykonanie serii zdjęć różniące się odległością ogniskowej lub przysłony. Nowością jest ten filtr monochromatyczny L.Monochrome, który ma zapewnić głębokie czernie wzorowane na tradycyjnych filmach czarno-białych.

Nowy aparat dla podróżników został wyposażony w łączność Bluetooth i Wi-Fi, co ma zapewnić większa elastyczność przy wykonywaniu zdjęć i umożliwić ich natychmiastowe udostępnianie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)