Panavision LCND – powstał elektroniczny filtr szary do filmowania

Panavision LCND – powstał elektroniczny filtr szary do filmowania

Panavision LCND – powstał elektroniczny filtr szary do filmowania
Marcin Watemborski
03.06.2019 08:58, aktualizacja: 03.06.2019 10:58

Filtry szare są wykorzystywane w fotografii i filmowaniu bardzo często. Jeśli chcecie zachować duży otwór przysłony w jasny dzień – bez tego ani rusz. Firma Panavision zaprezentowała filtr ND, który idealnie pasuje do standardowego matte boxa.

Filtr szary (ND) to jedno z podstawowych akcesoriów w pracy wielu fotografów. Służy on do przyciemnienia ekspozycji, dzięki czemu można wydłużyć czas naświetlania lub szerzej otworzyć przysłonę. Sprawdza się zarówno w fotografii, jak i filmowaniu. Na rynku dostępne są filtry stałe o różnej gęstości (zmieniające ekspozycję o konkretną wartość) oraz zmienne, których jasność można dostosować przez obracanie pierścienia.

Panavision LCND: 6 Stops. 1 Filter.

Nowością na rynku jest zmienny filtr ND Panavision LCND. Jest przeznaczony raczej dedykowany filmowcom, ponieważ jego rozmiar idealnie wpasowuje się w standardowy matte box. Filtr pozwala na zejście z ekspozycją nawet o 6 EV i precyzyjną kontrolę efektu. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość bezprzewodowego sterowania jego działaniem follow focusem lub zmieniania parametrów bezpośrednio na urządzeniu.

Panavision LCND jest zasilany jedną małą bateryjką. Filtr ma pojawić się na rynku konsumenckim w okolicach października 2019 roku. Niestety cena jeszcze nie została podana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)