Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie

Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie08.05.2015 14:39
Panono - panoramy aparatem, który można rzucić do góry i nie dbać, gdzie spadnie
Piotr Kała

Panono to kula, w której umieszczono 36 aparatów obejmujących kąt widzenia 360 stopni. Wystarczy rzucić do góry i panorama gotowa.

Kula wykonuje zdjęcie po uzyskaniu najwyższego punktu w locie do góry. Najlepiej wykonywać zdjęcie przy świetle dziennym, ale wewnątrz lub przy słabszym oświetleniu można posłużyć się na przykład monopodem. Panoramę można też wykonać wyzwalając spust migawki za pomocą samowyzwalacza, zdalnie lub najzwyczajniej "z ręki".

Zdjęcie można przesłać szybko na smartfona, czy tablet przez WiFi lub łacze USB. Zdjęcia mają wysokość rozdzielczość, a maksymalnie można wykonać do 400 zdjęć. Sama kula ma zaledwie 11 cm średnicy.

417842470496589682

Konstruktorzy zapewniają, że jeśli nie złapiemy wyrzuconej w górę kuli, nie powinno się stać nic złego z zamontowanymi w środku urządzeniami.

Taki gadżet może przydać się do zdjęć z podróży, kiedy chcemy objąć na zdjęciu jak największą przestrzeń, żeby uchwycić atmosferę sytuacji. Podobno panoramiczna kula wykorzystywana jest też do projektów komercyjnych typu prezentacja nieruchomości, podczas eventów, czy w fotografii dokumentalnej.

Panono: Panoramic Ball Camera

Cena takiej "zabawki" to 599 euro.

Więcej o produkcie dowiecie się poprzez stronę www.panono.com.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)