Panoramy 360 stopni - 7 spektakularnych przykładów

Panoramy 360 stopni - 7 spektakularnych przykładów

Widok z panoramy Nowego Jorku
Widok z panoramy Nowego Jorku
Łukasz Łusiak
03.01.2011 19:35, aktualizacja: 01.08.2022 14:51

Panoramy 360 stopni i wirtualne wycieczki pozwalają "odwiedzić" miejsca, które bardzo chcielibyśmy zobaczyć na własne oczy, ale z różnych przyczyn nie możemy tych marzeń zrealizować. Zapraszamy na wirtualny spacer myszką po monitorze. Zobacz, jak odkrywać świat z panoramami 360°.

Obraz

Wielki Kanion ma 349 km długości i w najgłębszym miejscu (Granite Gorge – Wąwóz Granitowy) 2133 m głębokości. Szerokość waha się od ok. 800 m do 29 km. Jest to największy przełom rzeki na świecie. Jedna z najciekawszych panoram 360 stopni na wirtualny spacer.

Obraz

Wodospady na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii. Przed przybyciem Europejczyków te tereny zwane były Mosi-oa-Tunya, co w języku lokalnego plemienia oznacza Dym, który grzmi. Wysokość spadku wody wynosi 111 m, a szerokość wodospadu 1,7 kilometra. W sezonie szczytowym w każdej sekundzie przetacza się tam ponad 9 milionów litrów wody. Imponująca panorama 360 stopni z powietrza z muzyką w tle.

Obraz

Kościół Bożego Narodzenia w Betlejem pierwotnie wybudował Konstantyn Wielki, pierwszy cesarz "chrześcijański", który w roku 326 na prośbę swej matki Heleny dobudował nad grotą bazylikę (w miejscu domniemanych narodzin Chrystusa). Panoramę 360 stopni wykonał Tom Lassiter.

Obraz

Sana to stolica Republiki Jemenu, zamieszkuje ją 1 747 627 osób. Zaliczana jest do najstarszych miast na świecie. Położona na wysokości 2200 m n.p.m., otoczona jest starymi glinianymi murami o wysokości 6-9 metrów, w obrębie których znajduje się 106 meczetów, 12 łaźni oraz 6,5 tys. domów pochodzących sprzed XI w. Charakterystyczne dla starej zabudowy miasta są gliniane, wielokondygnacyjne domy-wieże.

Obraz

Kapsztad to drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Republice Południowej Afryki, legislacyjna stolica tego kraju. Liczy ok. 3,5 miliona mieszkańców. Położone malowniczo, amfiteatralnie nad Zatoką Stołową, na północ od Przylądka Dobrej Nadziei, u podnóża Góry Stołowej. Na pierwszym planie widać stadion Green Point Stadium będący areną Mistrzostw Świata w 2010 roku. Wirtualną panoramę 360 stopni wykonał Oleg Gaponyuk.

Obraz

Nowy Jork - największe pod względem liczby ludności miasto w Stanach Zjednoczonych (10 950 000 osób). Zwane potocznie Miastem, które nigdy nie śpi albo Wielkim Jabłkiem (Big Apple). Powierzchnia wynosi 1214 kilometrów kwadratowych, co daje gęstość zaludnienia ok. 10 tys. osób na km kwadratowy. Panorama 360 stopni przedstawia jedną z najbardziej zatłoczonych dzielnic NY.

Panorama Warszawy

Obraz

Warszawa - stolica naszego pięknego kraju :) Ciekawe panoramy 360 stopni z widokiem na Starówkę i Krakowskie Przedmieście znajdziecie tutaj i tutaj.

Która panorama 360 stopni najbardziej się Wam podoba? Może zechcecie zabrać nas na wirtualny spacer w inne ciekawe miejsca?

Źródło: Wikipedia

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)