Para turystów znaleziona martwa na Islandii. Chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie

Para turystów znaleziona martwa na Islandii. Chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie

Para turystów znaleziona martwa na Islandii. Chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie
Źródło zdjęć: © © Getty Images
Kasia Piotrowska
22.01.2020 10:47, aktualizacja: 26.07.2022 15:02

Ciała dwojga dwudziestokilkuletnich turystów z Chin znaleziono w zeszły czwartek w pobliżu wraku samolotu DC-3. Według ustaleń policji na miejscu nie znaleziono żadnych śladów walki.

Na równinie Sólheimasandur znajduje się słynny wrak amerykańskiego samolotu pasażerskiego. Przyciąga on wielu fotografów i turystów, którzy chcą zrobić sobie zdjęcie z tym nietypowym zabytkiem.

Najprawdopodobniej podobne intencje sprowadziły w te rejony kobietę i mężczyznę z Chin. Para podróżowała razem, a ich ciała zostały znalezione niedaleko szlaku prowadzącego do DC-3. Na pobliskim parkingu zidentyfikowano samochód, który para wynajmowała podczas pobytu w Islandii.

Od parkingu do wraku trzeba pokonać 4 km po nieprzyjaznym terenie. To pustkowie wulkaniczne nad brzegiem Oceanu. Pogoda w Islandii bywa bardzo zmienna, a w dniu, w którym para udała się na wycieczkę obowiązywał alarm pogodowy. Prawdopodobnie przyczyną śmierci była hipotermia. Ostateczną przyczynę będzie można ustalić po sekcji zwłok.

Wrak Douglas DC-3 to pamiątka po awaryjnym lądowaniu w 1973 roku. Pilota Gregory'ego Fletchera zaskoczyła nagła zamieć śnieżna. Nie chcąc ryzykować rozbicia na lodowcu podjął próbę wylądowania na równinie Sólheimasandur. Cała siedmioosobowa załoga przeżyła. Armia amerykańska zawarła porozumienie z Islandią, na mocy którego miała wypłacać odszkodowania, które miały pokryć uprzątniecie wraków. DC-3 na odludziu nikomu jednak nie przeszkadzał i tak stoi tam do dziś.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)