Zdjęcie ślubne na tle wybuchającego wulkanu. Jednocześnie zachwyca i przeraża

Zdjęcie ślubne na tle wybuchającego wulkanu. Jednocześnie zachwyca i przeraża

Zdjęcie ślubne na tle wybuchającego wulkanu. Jednocześnie zachwyca i przeraża
Źródło zdjęć: © © Jack Kurtz / [Instagram](https://www.instagram.com/jackkurtz/)
Marcin Watemborski
30.01.2018 10:48, aktualizacja: 30.01.2018 11:58

Ślub to dla niektórych dosłownie wybuchowy dzień. Ogromny wybuch emocji, połączony z wybuchem wulkanu to dopiero coś! Jack Kurtz, fotoreporter z Filipin, zrobił zdjęcie nowożeńców na tle Mayon – jednego z aktywnych wulkanów. To po prostu coś pięknego!

Jack Kurtz znalazł się na Filipinach 20 stycznia. Miał zrobić zdjęcia erupcji wulkanu Mayon dla ZUMA Press. Przez pięć dni fotografował charakterystyczne sytuacje, jak ludzi w centrach ewakuacji. Postanowił też zrobić zdjęcia dla siebie. To była zdecydowanie dobra decyzja.

Fotograf postanowił pewnego ranka wybrać się w okolice kościoła, oddalonego o kilka kilometrów od wulkanu. Chciał zrobić spokojne zdjęcie wschodu słońca, ale zupełnie nie spodziewał się takiej sceny. Wulkan był spokojny przez cały dzień i nie wiedział, czy wybuchnie, czy też nie. Oprócz tego widoczność była pogorszona przez chmury, które praktycznie zniknęły, gdy Kurtz był przy kościele.

W pewnej chwili znad wulkanu zaczęły unosić się kłęby dymu, które zapowiadały erupcję. Jack rozstawił statyw, by zrobić zdjęcia testowe. - Wszystko było gotowe, więc siedziałem i czekałem - wyznaje fotograf. Nagle przed jego oczami pojawiła się para nowożeńców, która wychodziła z pobliskiej restauracji. W tej samej chwili doszło do wybuchu wulkanu. Gdyby Kurtz nie wykorzystał tego zbiegu okoliczności, na pewno długo by żałował.

Fotograf poderwał się ze swojego miejsca i pobiegł w kierunku restauracji, para pozwoliła mu na wykonanie zdjęć, a on zaczął robić to, co potrafi najlepiej – poddał się szałowi fotografowania. Efektem jest fantastyczne, romantyczne zdjęcie na tle wulkanu. Zazdroszczę szczerze tej parze takiej pamiątki, a fotografowi wspaniałego obrazu.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)