"Parasomnia" - Viviane Sassen w Galerii Pauza

"Parasomnia" - Viviane Sassen w Galerii Pauza

fot. Viviane Sassen
fot. Viviane Sassen
Piotr Dopart
30.04.2012 11:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:34

Choć Miesiąc Fotografii w Krakowie jeszcze się nie rozpoczął, nie oznacza to, że w królewskim mieście próżnują. Galeria Pauza zaprasza na wystawę zdjęć Viviane Sassen, która rozpocznie się już 12 maja.

Viviane Sassen (1972) to holenderska artystka, która zdobyła uznanie m.in. dzięki wystawom w nowojorskim MoMA oraz wykonywaniu zamówień dla takich gazet jak "New York Times". W trakcie dotychczasowej kariery otrzymywała również nagrody, w tym Prix de Rome, ICP Infinity Award.

fot. Viviane Sassen
fot. Viviane Sassen

Jak pisze organizator:

Ważnym źródłem twórczości [Sassen] stał się powrót do Kenii, ziemi, na której się wychowała, oraz wyprawy do innych krajów Afryki. Od ponad dziesięciu lat realizuje tam prace podobne do sennych marzeń, jednocześnie naznaczone głębokim cieniem i przebłyskujące neonowym kolorem. Na tych zdjęciach nie widać wyraźnych granic między dokumentem a fotografią kreacyjną. Prace Sassen czystością koloru i kompozycyjną elegancją przywodzą również na myśl zdjęcia ze świata mody, z którego artystka się wywodzi. Jak sama mówi, podział na fotografię artystyczną i reklamową jest sztuczny i niezrozumiały, dlatego używa własnego języka, swobodnie mieszając różne inspiracje.
fot. Viviane Sassen
fot. Viviane Sassen

Organizatorem wystawy jest Fundacja Sztuk Wizualnych, przy współpracy partnerów - Galerii Stevenson i Galerii Pauza. Wystawę obejrzeć można będzie przez miesiąc, od 12.05.2012 do 12.06.2012, przy ul. Floriańskiej 18/5 na II piętrze.

Źródło: Galeria Pauza

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)